Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda? Mało kto ma pojęcie, nie wszystko poszło po jego myśli
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 14.03.2021 23:16

Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda? Mało kto ma pojęcie, nie wszystko poszło po jego myśli

Andrzej Duda
fot. MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda? Nie wszyscy to wiedzą. Prezydent studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim i uważany jest za najbardziej wykształconego spośród wszystkich głów państwa III RP. Miał jednak pewne problemy.

Nie udało mu się wszystko, co sobie zamierzył. Jak widać, potknięcia zdarzają się nawet przy takich karierach.

Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda?

Andrzej Duda urodził się w domu inteligenckim – jego rodzice byli profesorami: Jan Duda od nauk technicznych, a Janina Milewska-Duda – chemicznych.

To sprawiało, że w jego domu bardzo przykładano wagę do wykształcenia i nauki. Młody Andrzej nie poszedł jednak w ślady rodziców całkowicie – zamiast nauk ścisłych zainteresowała go humanistyka.

Uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, do klasy humanistycznej. Maturę zdał w 1991 roku i poszedł na studia na Uniwersytet Jagielloński, gdzie spośród wszystkich kierunków wybrał prawo.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Zamierzał startować z karierą adwokacką, do tego potrzebował jednak aplikacji lub stopnia doktorskiego – uprawnia on do wykonywania wszystkich zawodów prawniczych.

Kiedy próbował jednak zdać na aplikację adwokacką, okazało się to wyjątkowo problematyczne. Ta sztuka mu się nie udała.

Duda odwoływał się w sprawie swojego wyniku. Nic to nie dało

W 2003 roku Andrzej Duda przystąpił to egzaminu aplikacyjnego dla zawodu adwokata. Niestety, nie udało mu się uzyskać zadowalającego wyniku.

Do progu zabrakło mu niemal 20 pkt. Udało mu się uzyskać ich 67, a próg wynosił 85. Duda próbował odwołać się jednak od tej decyzji – nie udało mu się zmienić jednak sytuacji. W odwołaniu miał pomylić przepisy, na które się powoływał.

W 1997 roku rozpoczął pracę dydaktyczną w swojej alma mater, a w 2005 roku udało mu się uzyskać tytuł doktora nauk prawnych.

Założył własną kancelarię prawną w 2005 roku. Widać, że w jego ślady poszła córka, która również kształci się w kierunku prawniczym.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [wikipedia.pl]