Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > IMGW ostrzega w poniedziałek. Wydano alerty trzeciego, najwyższego stopnia
Angelika Bielska
Angelika Bielska 22.06.2020 09:12

IMGW ostrzega w poniedziałek. Wydano alerty trzeciego, najwyższego stopnia

justyna kowalczyk
Fot. pixabay.com/FREE-PHOTOS

Niepokojące burze, silny wiatr, ulewy deszczu, a nawet gradu – taka kapryśna pogoda towarzyszy nam już od kilku dni. Niestety nie zmieni się to również w poniedziałek. Właśnie z tego względu IMGW objął południową część kraju swoimi ostrzeżeniami.

Alerty pogodowe zalewają nasze smartfony. Nic dziwnego – 22 czerwca, poniedziałek, nie przyniesie nic dobrego. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy południa – Śląska i Małopolski. A to ze względu na alerty pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego stopnia.

Alerty pogodowe na południu kraju

Pierwszy – najniższy stopień ostrzeżeń dotyczy województw: opolskiego, świętokrzyskiego, a także południowej części województwa dolnośląskiego. Alerty pogodowe ostrzegają, przede wszystkim przed opadami deszczu. Miejscami mogą to być opady nawet do ok. 50 mm. Towarzyszyć im będzie porywisty wiatr (do 70 km/h), a nawet grad. Z doniesień IMGW wynika, że możliwe jest podniesienie stopnia ostrzeżenia.

Drugi stopień ostrzeżeń dotyczy województwa śląskiego i częściowo małopolskiego. Tutaj przewidywane są silne wiatry oraz opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, jak i silnym. Wysokość opadów prognozuje się nawet do 80 mm. W tych okolicach można spodziewać się także burz i porywistych wiatrów. Tutaj również istnieje ryzyko podniesienia stopnia ostrzeżenia.

  1. Niektóre dzieci dostaną 1000 złotych bonu turystycznego? Rząd przewidział dodatkowy bonus dla wybranej grupy
  2. Niestety, już wiadomo za jakie produkty zapłacimy jak za dobra luksusowe. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca, ale jest też dobra wiadomość
  3. Pilne informacje dla podróżnych, jest oficjalny komunikat. Już od jutra wielka zmiana, Polacy będą zachwyceni

Najwyższy stopień alertu

Trzeci stopień alertu obowiązuje województwo małopolskie i południowe powiaty w województwie śląskim. Tutaj prognozowana wysokość opadów może sięgać do 100 mm. Możemy spodziewać się także deszczu, burz i porywistych wiatrów.

Taka pogoda towarzyszy nam już od kilku dni. Tydzień, który się rozpoczął, również zapowiada się podobnie – deszcz, wiatr i grad. W razie możliwości zalecamy zostać w domu, odpowiednio się przygotować na nadchodzącą pogodę i zachować ostrożność.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

IMGW

Pogoda nam nie sprzyja.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znów wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. LGBT+ nie wyrażają zgody na opluwanie i brak poszanowania
  2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?
  3. Niania opiekowała się bliźniakami. Ukryta kamera nagrała, co naprawdę robiła z dziećmi, rodzice nie mogli uwierzyć
  4. Kuba Wojewódzki krytykuje związek Anny Muchy? Zdradził szczegóły z przeszłość jej partnera, zaskakujące fakty wyszły na jaw
  5. Tysiące osób próbowało zgadnąć, potrafi jedynie 6% z nas. Ile koni naliczysz się na zdjęciu?
  6. Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

Źródło: imgw.pl, pogoda.interia.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem