Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aleksander Kwaśniewski powiedział, ile powinna zarabiać pierwsza dama. Padła konkretna kwota
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 21.08.2020 10:48

Aleksander Kwaśniewski powiedział, ile powinna zarabiać pierwsza dama. Padła konkretna kwota

Aleksander kwaśniewski
Piotr Molecki/East News

Jednocześnie dodawał, że ta kwestia powinno już dawno zostać uregulowana. Może nie jest to tradycyjnie pojmowany zawód, ale pewna szczególna pozycja, która wymaga niekiedy sporych wyrzeczeń dotyczących, np. rozstania się z własną działalnością.

Aleksander Kwaśniewski nie wytrzymał i powiedział konkretną sumę, jaką powinny zarabiać pierwsze damy Polski. Dodawał, że ta kwestia powinna być już dawno uzgodniona. Jaką kwotę podał?

— Wysokość wynagrodzenia powinna być rozsądna. Czyli nie symboliczna złotówka, ale tez nic, co ludzi kułoby w oczy, czyli na przykład półtorej średniej płacy krajowej — mówił w wywiadzie dla se.pl.

Portal superexpress.pl podał informacje, że były prezydent Polski powiedział, że pierwsza dama powinna zarabiać półtorej średniej krajowej pensji, czyli około 7 tys. złotych. Ta kwestia jest ważna ze względu na składki emerytalne, które decydują o końcowej wysokości emerytury.

— Protokół dyplomatyczny, media, oczekiwania społeczne nakładają na pierwszą damę wiele poważnych obowiązków. Dużo więcej niż na małżonków premiera, marszałków czy ministrów — tłumaczył dalej w wywiadzie.

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Super Expressem ujawnił, ile według niego powinna zarabiać pierwsza dama. Były prezydent nie ukrywał, że ta sprawa powinna już dawno zostać uregulowana prawnie. Jakie wynagrodzenie powinny otrzymywać żony głów państwa?

Aleksander Kwaśniewski o zarobkach pierwszych dam

  1. Wyśledzili Beatę Kozidrak. Była bez makijażu i burzy loków na głowie, nie miała pojęcia, że robią jej zdjęcia z ukrycia
  2. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić

Problem wynagrodzenia dla pierwszej damy

Cała kwestia zaistniała wraz z projektem ustawy, dotyczącej podwyżek dla polityków. Wtedy po raz pierwszy pojawiła się kwota 18 tys. złotych, które miałaby otrzymywać Agata Duda w zamian za swoją pozycję. Projekt spotkał się z bardzo ostrą krytyką medialną i społeczną, a 17 sierpnia został odrzucony przez senat.

Swój głos w sprawie zabrała również żona Aleksandra Kwaśniewskiego Jolanta. Jej zdaniem tak wysoka pensja dla żony obecnego prezydenta byłaby łatwiejsza do zaakceptowania, gdyby Agata Duda nie była tak „milczącą” pierwszą damą Polski.

Sama zainteresowana zastrzegała, że wcale nie zależy jej na pensji. Chce po prostu otrzymywać składki emerytalne, z których musiała zrezygnować po tym, jak porzuciła zawód nauczycielki w krakowskim liceum.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Aleksander Kwaśniewski

Były prezydent zdradził kwotę, jaką powinna zarabiać pierwsza dama.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP właśnie poinformowało, nie żyje polski polityk. Kondolencje napływają ze wszystkich stron
  2. „Nasz nowy dom”: Kolejny gest Katarzyny Dowbor, pokazała, na co ją stać. Fani programu będą poruszeni
  3. Katarzynka Glinka właśnie przekazała radosną nowinę. „Jestem tak szczęśliwa, że nie mogę się powstrzymać”
  4. Mama kupiła córce starą lalkę w prezencie. Gdy okazało się, co jest w środku, zamarła
  5. Latami nie zmywała makijażu przed snem. Lekarka prawie zemdlała, gdy zajrzała pod jej powiekę
  6. Szykujcie się, za chwilę Biedronka i Lidl przeżyją ogromne oblężenie. Już przygotowują się na tłumy klientów

Źródło: se.pl, pomponika.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów