Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trzecia rocznica śmierci aktorki Agnieszki Kotulanki. Kochały ją miliony widzów
Jessika Piechocka
Jessika Piechocka 20.02.2021 14:31

Trzecia rocznica śmierci aktorki Agnieszki Kotulanki. Kochały ją miliony widzów

Klan - śmierć
VOD/ kadr z serialu

Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci znanej polskiej aktorki – Agnieszki Kotulanki. Tragiczne zdarzenie dotknęło świat filmów i seriali.

Agnieszka Kotulanka żyła 61 lat. Aktorka zmarła na krwotoczny udar mózgu 20 lutego 2018 w Warszawie.

Agnieszka Kotulanka – nałóg i śmierć

Agnieszka Kotulanka w 1992 roku rozwiodła się z mężem, z którym miała dwójkę dzieci. Sławę zyskała w 1997 roku dzięki postaci Krystyny Lubicz w serialu na TVP – Klan.

Serial Klan swego czasu był jednym z najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Przed telewizorami siadały miliony Polaków, aby zobaczyć dalsze losy bohaterów.

W 2013 roku Agnieszka przestała pracować. Wszystkiemu winien był problem z alkoholem. Kobieta straciła rolę w serialu, ponieważ bardzo często nie przybywała na plan filmowy.

Produkcja bardzo chciała pomóc aktorce, dlatego wątek jej postaci jeszcze wrócił. Niestety nie trwało to długo. Ostatecznie uśmiercono jej postać 29 maja 2014 roku, w 2472. odcinku serialu.

Agnieszka Kotulanka – tragiczna śmierć

Agnieszka bez pracy coraz bardziej nie mogła dać sobie rady. Najbliżsi wysłali ją na odwyk. Kiedy wydawało się, że wszystko potoczy się dobrze, a aktorka wygra z uzależnieniem alkoholowym, stało się najgorsze.

Spotkaliśmy się wtedy przypadkiem w Legionowie. Mówiła mi, że postanowiła wyjść z nałogu, bo zrozumiała pewne rzeczy, które wcześniej do niej nie docierały. Leczyła się. Myślałem, że już jest dobrze. Sprawiała dobre wrażenie – opowiedział Faktowi kolega Agnieszki – Andrzej Grabarczyk

Aktorka zmarła na krwotoczny udar mózgu 20 lutego 2018 w Warszawie. Pogrzeb odbył się w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie.

Od śmierci Agnieszki minęły już trzy lata.

Agnieszka Kotulanka - śmierć

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Se.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem