Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda zrobiła to kolejny raz. Sieć zalana masą zdjęć
Michał Fitz
Michał Fitz 13.07.2023 14:41

Agata Duda zrobiła to kolejny raz. Sieć zalana masą zdjęć

Agata Duda
fot. KAPiF; Agata Duda odwiedziła hospicjum

Nasza para prezydencka wybrała się w ostatnich dniach do Wilna. Głównym powodem wyjazdu było uczestnictwo Andrzeja Dudy w szczycie NATO, który zebrał na Litwie najważniejszych polityków państw członkowskich. Agata Duda miała jednak inne obowiązki.

Agata Duda blisko ludzi

Agata Duda stara się być Pierwszą Damą, która jest blisko ludzi i ich problemów. W ramach swojej działalności odwiedzała już wiele szkół, szpitali i innych placówek służących społeczeństwu. Przy okazji niemal każdego, zagranicznego wyjazdu spotyka się w takich miejscach z tamtejszą Polonią.

Nie inaczej było i tym razem. Agata Duda postanowiła odwiedzić wileńskie hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki założone i prowadzone przez siostrę zakonną Michaelę Rak. To nie była jej pierwsza wizyta w tym miejscu.

Jarek i Gosia z "Chłopaków do wzięcia" nie są już sami. Mają problem z najmniejszym członkiem rodziny

Agata Duda odwiedziła hospicjum

To wyjątkowe hospicjum opiekuje się nie tylko dorosłymi, ale także dziećmi. Mało tego, dogląda też podopiecznych, którzy na co dzień żyją w swoich domach. Właśnie z uwagi na to, że placówka działa nieodpłatnie i nie zostawia nikogo w potrzebie, Pierwsza Dama tak bardzo je ceni. W mediach społecznościowych osobiście podziękowała dyrektorce ośrodka za jej działalność.

Jest Siostra wspaniałą ambasadorką Polski na Litwie. Dziękuję za to wyjątkowe dzieło, wielkie serce i troskę o los chorych i potrzebujących.

Agata Duda na zdjęciach z hospicjum

Poza podziękowaniami Pierwsza Dama opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych także kompilację zdjęć z hospicjum. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mocno chwytają za serce, a wzruszenie widać nawet po twarzy Agaty Dudy.

Na niektórych obrazkach trzyma bowiem ciężko chorych za rękę. Na innych chore dzieci siedzą jej na kolanach. Na fotkach dobrze widać, jak wielką radość wszystkim zebranym na miejscu sprawił jej przyjazd.

Tagi: agata duda