Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Mamy piątkę dzieci, 500 plus nas uratowało. Mogłam otworzyć własny salon manicure”
Martyna Derdak
Martyna Derdak 23.12.2019 15:19

„Mamy piątkę dzieci, 500 plus nas uratowało. Mogłam otworzyć własny salon manicure”

stopy
Fot.pexels.com

500 plus to program, który realizowany jest w Polsce od 2016 roku. Mimo że jego temat wzbudza wiele kontrowersji, nie da się ukryć, że niektóre rodziny rozpoczęły dzięki niemu nowe życie. Tak właśnie było w przypadku kobiety, która za otrzymane pieniądze otworzyła własny salon manicure.

Rodzina wielodzietna w Polsce może liczyć między innymi na dodatki do zasiłku rodzinnego, a także świadczenia z programu 500 plus. Ta kobieta dzięki temu drugiemu dostała szansę na lepsze życie dla swoich najbliższych.

Rodzina była w dołku finansowym

W tej rodzinie od dłuższego czasu się nie przelewało. Na początku ich małżeństwa, mężczyzna zarabiał całkiem duże pieniądze, które zapewniały im wysoki dobrobyt. Mieli oni dwójkę małych dzieci, którym niczego nie brakowało. Sytuacja zmieniła się, kiedy kobieta zaszła w kolejną ciążę.

W trakcie ciąży okazało się, że rodzina nie spodziewa się jednego dziecka, ale aż trójkę. Rodzice na początku byli przerażeni informacją, która z drugiej strony napawała ich dumą i szczęściem. Obawiali się jedynie, że nie poradzą sobie aż z 5 dzieci. Nie wiedzieli jeszcze, że niedługo czeka ich przykra informacja.

Mężczyzna z powodu redukcji etatów został zwolniony. To doszczętne wstrząsnęło rodziną, która oczekiwała trojaczków. Oczywiście od razu zaczął szukać czegoś nowego, jednak oferty nie były już tak atrakcyjne. Wielokrotnie słyszał też, że ma już swoje lata, a potrzebują na to stanowisko osoby młodej i energicznej. Finalnie znalazł pracę w tej samej branży, jednak pieniądze były o wiele mniej zadowalające. Od tego czasu rodzina ledwo wiązała koniec z końcem.

500 plus odmieniło ich życie

Wszystko zmieniło się, kiedy rodzina dowiedziała się o programie 500 plus. Postanowili, że pieniądze, które otrzymają z programu, będą oszczędzać po to, aby w pewnym momencie nareszcie wyjść na prostą. Żyli z małej pensji ojca, która co prawda wystarczała na wyżywienie rodziny, ale nie pozwalała na nic poza tym.

Po pewnym czasie, dzięki oszczędnościom, które pozyskane były między innymi z programu 500 plus, kobieta mogła nareszcie spełnić swoje marzenia i wyprowadzić rodzinę na prostą. Otworzyła swój salon kosmetyczny, który bardzo szybko zaczął przynosić spore zyski.

-Mamy piątkę dzieci, 500 plus nas uratowało. Mogłam otworzyć własny salon manicure. Dziś pomimo tego, że jesteśmy rodziną wielodzietną, możemy pozwolić sobie na ładne ubrania, a także droższe zabawki dla naszych maluchów – napisała kobieta na forum internetowym.

Rodzice stwierdzili, że nigdy nie zapomną, dzięki czemu udało im się wyjść na prostą. Są bardzo szczęśliwi, że mimo tylu problemów, ich życie zmieniło się całkowicie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus

Kiedy kobieta zaszła w kolejną ciąże, nie spodziewała się, że czekają ją aż takie problemy.

500 plus

Rodzina wpadła w wielki dołek finansowy.

500 plus

Dzięki 500 plus udało jej się otworzyć własny salon kosmetyczny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Najbardziej hojne znaki zodiaku. Bez wahania oddadzą innym wszystko, co mają
  4. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma ogromny problem, którego nie da się rozwiązać
  5. Kupiła synkowi banany w supermarkecie. Teraz ostrzega innych rodziców
  6. 18 sytuacji, które pokazują, że leginsy nie zostały stworzone dla wszystkich. 11. zdjęcia nie da się wyrzucić z pamięci
Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji