Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trwa pilna konferencja pełnomocnika rządu. Fatalne wiadomości dla Polaków
Marta Kulik
Marta Kulik 26.04.2021 13:07

Trwa pilna konferencja pełnomocnika rządu. Fatalne wiadomości dla Polaków

szczepionka
fot. pexels.com/ EVG Culture

O godzinie 11 rozpoczęła się konferencja Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera, pełnomocnika rządu do spraw szczepień. Przekroczyliśmy 10,3 miliona wykonanych szczepień – powiedział. Jest jednak zła wiadomość.

Dworczyk mówił o konsekwencjach opóźnień w dostawie szczepionek. Opóźnienia w dostawach przełożą się na realizację programu szczepień – usłyszeliśmy.

Pilna konferencja

Punkty szczepień powszechnych są uruchamiane w miarę napływu szczepionek. Minister tłumaczył, że bez dostaw uruchamianie ich nie ma sensu. Poprosił samorządy o cierpliwość:

Mamy w Polsce sieć przekraczającą siedem tysięcy punktów szczepień populacyjnych, uzupełniamy je o punkty szczepień powszechnych, są one uruchamiane w miarę dostaw szczepionek […] Prosimy samorządowców o zrozumienie dla tej sytuacji i elastyczne podejście.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Podczas konferencji poruszono też inny temat. Minister Dworczyk wspomniał o szczepieniach w zakładach pracy: planujemy szczepienia w zakładach pracy, od 4 maja ruszy rejestracja dla przedsiębiorców, którzy chcą się włączyć.

Szef KPRM dodał, że pracodawca musi zebrać co najmniej 300 pracowników chętnych do szczepienia, aby włączyć się do programu.

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: tvn24.pl

Tagi: konferencja
Powiązane
Taniec z Gwiazdami
Wielki test wiedzy o “Tańcu z Gwiazdami”! Nawet wierni fani show będą mieli problemy