Zrobiło się głośno o pogrzebie słynnego Trubadura. Zapadła kluczowa decyzja
Rodzina, przyjaciele i fani przeżywają żałobę po Ryszardzie Poznakowskim. Muzyk, kompozytor, autor piosenek i wieloletni członek Trubadurów, zmarł w wieku 78 lat. Bliscy muzyka podali szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania Ryszarda Poznakowskiego. Okazuje się, że pogrzeb odbędzie się w niezwykle symbolicznym dniu i w wyjątkowym miejscu.
Ryszard Poznakowski nie żyje. Ogłoszono szczegóły pogrzebu
Ryszard Poznakowski był muzykiem, kompozytorem i aranżerem. W latach 1969–2005 współtworzył legendarnych Trubadurów , z którymi występował jeszcze okazjonalnie w latach 2010–2023.
Pisał i komponował dla wielu wielkich gwiazd, w tym dla Krzysztofa Krawczyka , Zbigniewa Wodeckiego , Andrzeja Zauchy , Kasi Sobczyk czy Wojciecha Gąssowskiego .
Od 2012 grał koncerty i wydawał płyty wraz z zespołem Poznakowski Band. Jak przyznają jego pogrążeni w żałobie fani, podczas ostatnich występów nic nie wskazywało na to, by ze stanem zdrowia Ryszarda Poznakowskiego działo się coś niedobrego. W rzeczywistości muzyk mierzył się jednak z trudną chorobą .
Teraz bliscy Ryszarda Poznakowskiego podali szczegóły ostatniego pożegnania wielkiego muzyka.
Poznakowski spocznie w wyjątkowym miejscu. Data pogrzebu jest symboliczna
Jak się okazuje, pogrzeb Ryszarda Poznakowskiego odbędzie się w niezwykłym miejscu i w wyjątkowym dniu.
Ostatnie pożegnanie słynnego Trubadura zaplanowano na 13 grudnia . Data ta nawiązuje bowiem do piosenki "Trzynastego" - wielkiego ponadczasowego przeboju śpiewanego przez Kasię Sobczyk , którego autorem jest właśnie Ryszard Poznakowski.
Kompozytor zostanie pochowany w Szelkowie na Mazowszu . To na terenie tej gminy znajduje się Magnuszew Duży , którego Ryszard Poznakowski był mieszkańcem, a nawet sprawował tam funkcję sołtysa.
Ryszard Poznakowski: muzyk zasłużony dla całej polskiej kultury
Ryszard Poznakowski był muzykiem zasłużonym dla całego świata polskiej muzyki rozrywkowej. Został za to odznaczony między innymi złotym Krzyżem Zasługi i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Muzyk przed laty wyprowadził się na wieś, by wieść spokojniejsze życie . Nie przestawał jednak grać, komponować, a nawet zaangażował się w inną pracę, by pomagać ludziom. Sołtysem wsi Magnuszew Duży na Mazowszu, w okolicy której zostanie pochowany , został wybrany w 2011 roku. Grał już głównie w swoim zespole Poznakowski Band .
Tak opowiadał o swoich stosunkach z kolegami z Trubadurów:
Czas leczy rany, w związku z czym moje stosunki z kolegami z zespołu są więcej niż poprawne. Jesteśmy przyjaciółmi, a powód tamtego mojego zerwania z Trubadurami wygasł, więc nie ma powodu, żeby do tego wracać. Poza tym uważam, że artyście angażowanie się w politykę nie pomaga w rozwoju kariery artystycznej, a politykowi lansowanie się artystą nie pomaga w mądrości rządzenia - mówił Ryszard Poznakowski w rozmowie z “Dziennikiem Bałtyckim".
W swojej karierze Poznakowski występował nie tylko z Trubadurami. Grał też na fagocie w orkiestrze Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, występował w zespole Czerwono-Czarni, kierował Telewizyjną Giełdą Piosenki, był reżyserem dźwięku w Polskich Nagraniach, a także kierownikiem muzycznym Teatru Syrena w Warszawie.