Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znany z „M jak miłość”, „Ranczo” i „Na Wspólnej” aktor ma nowotwór. Udało się zebrać pieniądze na leczenie artysty
Karol Osiński
Karol Osiński 18.07.2021 11:20

Znany z „M jak miłość”, „Ranczo” i „Na Wspólnej” aktor ma nowotwór. Udało się zebrać pieniądze na leczenie artysty

Nowotwór
fot. Pawel Wodzynski/East News

Pięć lat temu Stanisław Pąk dowiedział się, że cierpi na nowotwór prostaty. Znany z takich seriali jak m.in.: M jak miłość, Ranczo, czy Na Wspólnej aktor zmuszony był przerwać wykonywanie swojego zawodu. Jego najbliżsi założyli zbiórkę pieniężną, która miała na celu opłacenie wartej 25 tys. złotych radioterapii. Niedawno poinformowano, że zakończyła się sukcesem.

Sławomir Pąk rozegrał w swojej zawodowej karierze ponad 99 ról. Niezwykle doświadczony aktor ujrzał światło w tunelu po tym, jak przerastająca jego możliwości kwota pieniężna zapewniła mu możliwość leczenia swojej choroby.

Stanisław Pąk wznawia radioterapię

Początkowo leczenie Stanisława Pąka opłacali jego najbliżsi, jednak po wielu kosztownych wizytach lekarskich, oraz kupowaniu drogich leków, kolejne wydatki stały się dla nich niemożliwe. Aktor został zmuszony do przerwania radioterapii ze względu na komplikacje związane z nowotworem.

Wznowienie leczenia kosztowało aż 25 tysięcy złotych, co zdecydowanie przekraczało jego i rodziny możliwości. Wobec tego małżonka aktora Danuta Żurawska-Pąk zorganizowała zbiórkę pieniężną na portalu zrzutka.pl, która ostatecznie zakończyła się sukcesem. Pąk sam zwrócił się do fanów, pisząc:

– W tym stanie rzeczy jedną z ostatnich szans dla mnie na pokonanie choroby i powrót do wykonywania tego wspaniałego zawodu jest terapia […] Niestety, terapia taka jest dość kosztowna – ok. 25 tys. zł. Jest to kwota nieosiągalna dla mnie i mojej rodziny, dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich o wsparcie w miarę możliwości w tych trudnych dla nas czasach – czytamy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W komentarzach zbiórki pojawiło się mnóstwo wsparcia i życzeń zdrowia dla aktora. Kilku mężczyzn zaapelowało do przedstawicieli swojej płci, by przed osiągnięciem danego wieku badali się na raka jąder oraz po przekroczeniu 40. roku życia, raka prostaty.

Do zbiórki na leczenie Stanisława Pąka włączyło się aż 357 osób. Dzięki nim jego nowotwór jest możliwy do zwalczenia. Trzymamy kciuki, by tak właśnie się stało.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek narzeka na warunki panujące na planie „M jak miłość”
  2. Poznajecie? Gwiazda TVP świętuje dziś urodziny, niedawno mówiła o niej cała Polska
  3. Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje genialny aktor, chorował na koronawirusa

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Tagi: nowotwór