Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Błagają o pomoc dla Edka ze „Złomowiska PL”. Przed śmiercią Marka w jego życiu wydarzył się dramat
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 04.01.2021 08:20

Błagają o pomoc dla Edka ze „Złomowiska PL”. Przed śmiercią Marka w jego życiu wydarzył się dramat

Złomowisko PL
fot. facebook.com/Złomowisko PL

Gwiazda programu Złomowisko PL pilnie potrzebuje pomocy. Przed śmiercią Marka w życiu Edka doszło do dramatu. W sieci wystartowała zbiórka pieniędzy dla złomiarza, który niedawno stracił nogę.

Fani serialu Złomowisko PL z pewnością przeżywają smutne chwile. W ostatnim czasie media nie mają dla nich dobrych wieści. 31 grudnia zmarł Marek Pawłowski, ale okazuje się, że życie nie było łaskawsze dla Edka.

Edek z programu Złomowisko PL potrzebuje pomocy

Edek, kompan zmarłego Marka, kilka tygodni przed śmiercią współpracownika stracił nogę. Ostatnio pisaliśmy o tym, że fani zapowiadają zbiórkę pieniędzy.

— Koniec 2020 roku zakończył się bardzo źle, zmarł nasz przyjaciel Marek Krzykacz Pawłowski. Jego wierny kompan stracił nogę. Jestem w kontakcie z Edziem, przykro to pisać, ale jest tym załamany! napisano na stronie zbiórki.

Ich obietnice nie okazały się płonne i wkrótce po tym ruszyła pomoc dla Edka. Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy na protezę nogi. Organizatorzy przypominają, że w przeszłości Marek i Edek sami pomagali innym w potrzebie.

Marek z Edziem zebrali na imprezach charytatywnych mnóstwo pieniędzy, zawsze bezinteresownie! Czas się odwdzięczyć! Edek z protezą nadal będzie pomagał potrzebującym, dziś sam jest potrzebujący! Czas start ! Pokażmy swoje serca — można było przeczytać dalej.

Amputacja nogi Edka była konieczna ze względu na jego walkę z cukrzycą. Wierni widzowie programu doskonale zdawali sobie sprawę z choroby jednego z bohaterów show. W jednym z odcinków Edek nie mógł być obecny w pracy, ponieważ miał operację usunięcia palca u stopy.

Zbiórka pieniędzy na protezę nogi

W czasie zakładania zbiórki organizatorzy nie mieli pojęcia, ile będzie kosztować proteza. Za cel obrali sobie 50 tys. złotych. Niedawno udało się przekroczyć wymaganą kwotę, pomimo tego, zbiórka trwa nadal i nie brakuje chętnych, aby ją wspomóc.

Niektórzy fani uważają, że pieniądze przydadzą się złomiarzowi nie tylko na potrzebną protezę. Pytają, czy jakąś ich część będzie on mógł przeznaczyć na życie, ponieważ spekulują, że bez jednej nogi nie będzie mógł sam na siebie zarabiać.

Organizatorzy dodatkowo poinformowali o nieprzyjemnym incydencie. Okazało się, że spotkali się oni z falą nienawiści, czyli tzw. hejtem w sieci. Był on spowodowany rzekomymi fałszywymi zbiórkami, kiedy to ktoś próbował się pod nich podszyć i wyłudzić pieniądze. Pomimo tego postanowili się nie poddawać, ponieważ bardzo zależy im na zdrowiu Edka.

Spotkaliśmy się z falą hejtu, sami walczymy z fake zbiórkami, a ktoś nas o to posądził. Uspokajamy, jesteśmy legalnie zawiązaną zbiórką z akredytacją Edzia! To nasz przyjaciel, choćbyśmy mieli nie spać, to nadal będziemy mu pomagać! Dziękujemy za wpłaty, walczymy dalej! — napisano.

Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko się ułoży.

Zobacz zdjęcia:

Zbierają na protezę dla Edka z programu Złomowisko PL.

złomowisko pl

Niedawno musiał on pożegnać swojego bliskiego współpracownika Marka.

złomowisko pl

Jednak los nie okazał się dla niego łaskawszy. Mężczyzna stracił nogę i potrzebuje protezy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: zrzutka.pl

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?