Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dlaczego zimą swędzi nas skóra? Powody przez które powstaje zimowa wysypka
Dominika Bryś
Dominika Bryś 12.02.2021 17:04

Dlaczego zimą swędzi nas skóra? Powody przez które powstaje zimowa wysypka

zimowa wysypka
fot. alexandru zdrobau, www.unsplash.com

Mroźna pogoda może odbić się na Twoim ciele. Wraz ze spadkiem temperatury zmniejsza się wilgotność skóry. Może to prowadzić do swędzącej skóry i zaczerwienieļ. Czym jest zimowa wysypka?

Zimowa wysypka może obejmować następujące objawy:

Zimowa wysypka to obszar podrażnionej skóry. Najczęściej jest to spowodowane suchą skórą. Nawet jeśli przez resztę roku masz zdrową skórę, w zimnych porach roku może pojawić się zimowa wysypka. Stan ten jest powszechny i ​​często powtarza się rok po roku. Większość ludzi żyjących w zimnym klimacie doświadczyła tego przynajmniej raz w życiu.

Bez leczenia i zmiany stylu życia wysypka może utrzymywać się przez całą zimę. Na szczęście istnieją sposoby na utrzymanie zdrowej i nawilżonej skóry przez cały rok.

– zaczerwienienie,

– obrzęk,

– swędzenie,

– łuszczenie się skóry,

– wrażliwość cery,

– pęcherze.

Wysypka może wpływać na pojedynczy obszar ciała, często nogi, ramiona lub dłonie. W rzadkich przypadkach może rozprzestrzenić się na całym ciele.

Możliwe przyczyny zimowej wysypki

Zewnętrzna warstwa skóry zawiera naturalne oleje i martwe komórki naskórka, które zatrzymują wodę wewnątrz skóry. Pomaga to zachować miękkość, nawilżenie i gładkość cery.

Ostre niskie temperatury mogą wpływać na stan Twojej skóry. Zimne powietrze, niska wilgotność i silne wiatry na zewnątrz pozbawiają skórę bardzo potrzebnej wilgoci. Zwiększenie temperatury i branie gorącego prysznica robią to samo. Te trudne warunki powodują, że Twoja skóra traci swoje naturalne oleje. Pozwala to na ucieczkę wilgoci, co prowadzi do wysuszenia skóry, a przez to do powstania zimowej wysypki.

Leczenie zimowej wysypki

Większość metod leczenia zimowej wysypki jest niedroga i nie wymaga recepty. Na przykład:

Środki nawilżające są często pierwszą obroną przed zimową wysypką, ponieważ pomagają zatrzymać wilgoć w skórze.

Stosuj krem ​​nawilżający kilka razy dziennie, szczególnie po kąpieli i umyciu rąk. Naturalne oleje, takie jak oliwa z oliwek i olej kokosowy, mogą także pomóc złagodzić podrażnioną skórę i uzupełnić utraconą wilgoć.

Tagi:
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik