Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zespół Lombard nagle przerwał koncert w Sopocie. Publiczność błyskawicznie zareagowała, ludzie wykonali niezwykły gest
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.08.2021 16:04

Zespół Lombard nagle przerwał koncert w Sopocie. Publiczność błyskawicznie zareagowała, ludzie wykonali niezwykły gest

Screen wywiadu „Gwiazda w Polsce.pl” dla serwisu wpolsce.pl

We wtorek w Operze Leśnej w Sopocie rozpoczął się festiwal Top of The Top. Występował między innymi zespół Lombard. Jego wokalistka, Marta Cugier, przerwała swój występ, by ogłosić ważny komunikat.

Lombard wykonał na koncercie swoje największe przeboje, ale prawdziwym hitem okazało się emocjonalne przemówienie Marty Cugier, wokalistki kultowego zespołu od 1999 roku.

Wystąpienie Marty Cugier w Sopocie

Marta Cugier przerwała koncert, by przemówić do zebranej widowni i publiczności przed telewizorami. Zadedykowała występ zespołu Związkowi Polaków na Białorusi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wokalistka Lombardu opowiedziała o tragicznej sytuacji, w jakiej znajdują się opozycyjni działacze na Białorusi, zaangażowani w obalenie reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Do takich osób należy między innymi Andżelika Borys, prywatnie – przyjaciółka Marty Cugier, publicznie – przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi i Andrzej Poczobut.

Tuż po wypowiedzi Cugier, wokalista i klawiszowiec zespołu Lombard, Grzegorz Stróżniak, podniósł plakat z wizerunkiem Andżeliki Borys i napisem „Wolność”. Okazało się, że takie same plakaty miała ze sobą część widowni.

Publiczność zareagowała bardzo emocjonalnie: zebrani zaczęli bić brawo. Do oklasków dołączył się też prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Cugier zaapelowała o wsparcie dla Polaków na Białorusi i samych Białorusinów:

– Mam nadzieję, że zapalicie wszystkie serca i światła dla Andżeliki Borys – poprosiła wokalistka, rozpoczynając słynny hit o znamiennym tytule „Przeżyj to sam„.

Wkrótce po tych wydarzeniach wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski napisał pochwalnego posta na Facebooku, wrzucając zdjęcia wiwatującej sopockiej publiczności. Opatrzył go komentarzem:

– Wyjątkowa dedykacja Lombardu podczas sopockiego festiwalu dla Andżeliki Borys prezes Związku Polaków na Białorusi oraz dziennikarza Andrzeja Poczobuta, więzionych przez reżim Łukaszenki w ciężkim więzieniu na Białorusi.

Źródło: o2.pl, Facebook

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Krzysztof Jackowski miał wizję. Twierdzi, że PiS niedługo odda władzę