Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tysiące osób bez prądu, ulice jak rzeki, zalane domy. Dramatyczne zdjęcia z Polski
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 23.08.2020 10:02

Tysiące osób bez prądu, ulice jak rzeki, zalane domy. Dramatyczne zdjęcia z Polski

zdjęcia
fot. screen z facebook.com/Michal Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka, screen z youtube.com/24klodzko.pl

Już od wczoraj późnym wieczorem można było oglądać dramatyczne zdjęcia i nagrania, które przedstawiały zniszczenia i podtopienia na terenie prawie całego kraju. Największe szkody odnotowywane są na Śląsku i w okolicach.

Zdjęcia, które napływają z całej Polski przedstawiają dramatyczne sceny. Zalane domy, ulice, podwórka, tysiące rodzin bez prądu — to wszystko wydarzyło się zaledwie w jeden dzień jak donosi polsatnews.pl. Wiemy już gdzie doszło do najpoważniejszych zniszczeń.

Zdjęcia po ulewnych deszczach i burzach

W sobotę przeszły przez Polskę gwałtowne burze, które przyniosły obfite opady i silny, porywisty wiatr. Takie nagłe załamanie pogody zostawiło po sobie wiele zniszczeń. Oszałamiające nagrania i zdjęcia można zobaczyć na lokalnych stronach miast, m.in. na 24klodzko.pl

Jak przekazuje portal polsatnews.pl prawie 5000 gospodarstw zostało bez prądu, doszło do licznych podtopień domów, ulic czy piwnic. Wczoraj w ciągu niecałych dwóch godzin (między 21 a 23) strażacy musieli interweniować około 130 razy.

  1. Trwa walka o życie. Na miejscu działa policja i służby ratunkowe. Dramat w Polsce
  2. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia

Najpoważniejsze zniszczenia na Śląsku

Polsatnews.pl dowiedział się od Dyżurnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, że najgorzej było w Sosnowcu, gdzie strażacy musieli wyjeżdżać do interwencji aż 20 razy. Wezwania dotyczyły lokalnych podtopień, połamanych czy drzew oraz zerwanych trakcji elektrycznych.

Z powodu tak złej pogody zostały również odwołane lokalne uroczystości zaplanowane z okazji setnej rocznicy II powstania śląskiego. Widowisko zostało przełożone.

Jak dalej informuje polsatnews.pl równie silne zjawiska pogodowe wystąpiły w województwie łódzkim czy podlaskim. Wczoraj ostrzegaliśmy przed takimi załamaniami pogody.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Tagi: polsat ulewy
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?