Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zauważyła u siebie niepokojący objaw, w końcu Anna Popek usłyszała diagnozę. Musiała natychmiast zacząć działać
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.01.2023 23:56

Zauważyła u siebie niepokojący objaw, w końcu Anna Popek usłyszała diagnozę. Musiała natychmiast zacząć działać

Anna Popek
Fot. KAPiF

Anna Popek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek Telewizji Polskiej. Od lat prowadzi tam liczne programy informacyjne. Nie narzeka na brak zajęć. W pewnym momencie musiała jednak skupić się na zdrowiu.

Od 2019 współtworzy fundację Kulturalna Polska, od 2017 jest szefową PAP Life. Prowadziła audycje radiowe oraz niezliczone programy na kanałach TVP. W tej zabieganej codzienności musiała jednak zadbać o siebie.

Anna Popek zauważyła niepokojące objawy. Co u niej zdiagnozowano?

Dziennikarka, skupiona na pracy oraz budowie domu, zaczęła jednak w pewnym momencie zauważać u siebie niepokojące zmiany. Opowiedziała o nich w wywiadzie dla magazynu „Na Żywo”.

Moją czujność wzbudziły sytuacje, kiedy w ciągu dnia traciłam energię. Nagle robiłam się bardzo senna. Często musiałam ratować się kawą, co też nie działało w dłuższej perspektywie. Brakowało mi chęci do działania. Wtedy poszłam do lekarza – zdradziła Anna.

Niezwłocznie udała się na badania lekarskie. Diagnoza, jaką postawili lekarze, była bardzo alarmująca. Popek groził rozwój bardzo niebezpiecznej choroby.

Anna Popek opowiedziała o zmianach, jakie zaszły w jej życiu

Przeprowadzone testy wskazały zbyt wysoki poziom cukru. Lekarka ostrzegła mnie, że jeśli nie zmienię swojej diety i przyzwyczajeń, to będę musiała zażywać leki w przyszłości – opowiedziała Popek w wywiadzie.

Dziennikarka postanowiła zapobiec rozwinięciu się u niej cukrzycy. Nie zamierzała dopuścić do sytuacji, w której zagrożone jest jej zdrowie.

„Wzięłam się za siebie! Zaczęłam się ruszać, chodzić na basen i przede wszystkim odstawiłam prawie zupełnie cukier, czyli węglowodany. Mam silną wolę, więc jest coraz lepiej” wyjawiła Anna.

Zobacz zdjęcia:

Anna Popek
Anna Popek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wiele babć nie chce tego robić, ale boją się odmówić. Problem, o którym wiele osób nie ma pojęcia
  2. Pokazał, co działo się z jego umierającą żoną. Widok mrozi krew w żyłach
  3. Chciała tylko wziąć udział w wyzwaniu z TikToka. 12-letnia dziewczynka nie żyje

Źródło: Na Żywo

Tagi: Anna Popek