Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Żadna praca nie hańbi? Kiedy ludzie dowiadują się, gdzie pracuje kobieta, nie mogą powstrzymać się od śmiechu
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 10.04.2021 18:42

Żadna praca nie hańbi? Kiedy ludzie dowiadują się, gdzie pracuje kobieta, nie mogą powstrzymać się od śmiechu

mama
Photo by Sydney Sims on Unsplash

Powiedzenie Żadna praca nie hańbi – znane już od wielu lat, niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przekonała się o tym Oliwia, która mimo ukończenia studiów wyższych postanowiła pracować na kasie w dyskoncie. Kobieta wciąż mierzy się z niepochlebną opinią innych osób.

Kiedy ludzie dowiadują się, gdzie pracuje Oliwia myślą, że to żart i zaczynają się śmiać. Oliwia każdorazowo kiedy rozmawia o pracy, musi mierzyć się z nieprzyjemnymi reakcjami innych.

Żadna praca nie hańbi?

Nie od dziś wiadomo, że niektóre zawody są lepiej postrzegane przez opinię publiczną, a niektóre gorzej. Już od dawna profesja lekarza, czy prawnika wzbudzała ogólny podziw.

Natomist jeżeli chodzi o zawód sprzątaczki, czy kasjerki w sklepie – jest zupełnie odwrotnie. Osoby zarabiające na życie w ten sposób są często wyśmiewane przez osoby ze swojego otoczenia.

Wśród takich osób jest Oliwia, która mimo ukończenia psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, pracuje na kasie. 26-latka podjęła taką decyzję z własnej woli, zdając sobie sprawę, że zarobi na tym stanowisku więcej, niż początkująca terapeutka.

Dziewczyna ma elastyczny grafik, niemałą pensję i jest bardzo zadowolona. Jedynym minusem są reakcje innych ludzi, które sprawiają jej przykrość.

Od razu dostałam umowę o pracę, elastyczny grafik i bardzo przyzwoitą pensję. Do tego opieka medyczna, karnet na siłownię, świąteczne paczki dla pracowników, długo by wyliczać. Gdybym zaczęła raczkować w wyuczonym zawodzie, na takie warunki mogłabym liczyć może po 4-5 latach – tłumaczy Oliwia, jak podaje kobieta.wp.pl.

26-latka podkreśla również, że taka praca jest dobra, ponieważ kiedy z niej wychodzi, nie musi martwić się o nic. Oliwia nie zabiera pracy do domu, wchodzi do mieszkania z wolną głową i może skupić się na sobie.

Oliwia cierpi z powodu pracy

Mimo ogólnego zadowolenia Oliwa momentami cierpi z powodu swoje pracy:

Kiedy ktoś nowy w towarzystwie pyta mnie, czym się zajmuję i słyszy odpowiedź, parska pod nosem śmiechem. Moimi przyjaciółmi są głównie ludzie ze studiów, więc dla nich osoba, która nie pracuje w zawodzie, marnuje swój potencjał -wyjaśniła Oliwia.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.wp.pl

Tagi: kobieta praca
Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces