Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Z ostatniej chwili: Tak teraz nazywają się "Wiadomości"! Nowy rząd, nowa nazwa. Przyjmie się?
Michał Fitz
Michał Fitz 21.12.2023 19:31

Z ostatniej chwili: Tak teraz nazywają się "Wiadomości"! Nowy rząd, nowa nazwa. Przyjmie się?

Wiadomości
Nowe wiadomości, fot. TVP Info

Wczoraj zamiast standardowego wydania “Wiadomości” widzowie TVP mogli obejrzeć wystąpienie Marka Czyża, który ma być nową twarzą serwisu informacyjnego TVP. Jak się okazało, tego programu już w najbliższej przyszłości nie obejrzą. Zastąpił go nowy.

Nie tylko "Wiadomości" nie było

Wczorajszy dzień był pełen zawirowań wokół mediów publicznych. Nowy rząd przygotował uchwałę, na mocy której wprowadził zmiany w ich zarządach, na co nie zgodzili się przedstawiciele poprzedniej władzy. W efekcie pod siedzibą TVP wybuchły protesty.

Obie strony skutecznie utrudniały sobie pracę, w wyniku czego przez cały dzień były problemy z nadawaniem zarówno TVP, jak i TVP Info. Wszyscy liczyli, że konkretne obwieszczenia pojawią się w “Wiadomościach”, ale również ich zabrakło.

O boju o TVP mówi już cały świat. Niebywałe, jak to przedstawiają. Wstyd dla całej Polski? "Strach wychodzić z domu". Mieszka przy TVP, zdradziła, co tam się dzieje. Krzyki i tłumy policji na ulicy

Marek Czyż o braku "Wiadomości"

O 19.30 na antenie pojawił się za to Marek Czyż, który zakomunikował, że od jutra Polacy będą dostawali odmieniony serwis informacyjny. Stwierdził na przykład, że obywatelom zostanie podana czysta woda, a nie "propagandowa zupa". Wspomniał też o przedstawieniu fotografii świata, a nie jego obrazu, gdyż taki malowano w tym studio przez ostatnie 8 lat.

Dzień dobry państwu. Jak państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany i mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. 
 

ZOBACZ TEŻ: Nagłe wieści z centrum Warszawy. Masa policjantów, wozy i barykady. TVP szykuje się jak na oblężenie
 

"Wiadomości" już nie ma

Dziś w okolicach południa “Wirtualna Polska” podzieliła się doniesieniami, według których zmiany w serwisie informacyjnym miały być nawet większe, niż się spodziewano. Nowy zarząd postanowił odejść nawet od nazwy “Wiadomości” i postawić na inny, świeży pomysł. Ten do 19.30 pozostawał jednak wielką niewiadomą.

Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane o wspomnianej wyżej godzinie. Wtedy to widzom TVP ukazała się plansza z napisem "19.30”. Czy nowa nazwa przyjmie się w świadomości publicznej? W końcu “Wiadomości” były nadawane przez ponad 30 lat!

Tagi: tvp