Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wzruszający hołd dla Pawła Królikowskiego w polskim mieście, zjawiły się tłumy. Poruszający widok
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 17.06.2022 00:28

Wzruszający hołd dla Pawła Królikowskiego w polskim mieście, zjawiły się tłumy. Poruszający widok

Małgorzata Ostrowska-Królikowska
fot. AGENCJA SE/East News

Na Instagramie pojawiła się poruszająca relacja. Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała, co działo się dziś w pewnym polskim mieście. To tu przyszedł na świat Paweł Królikowski. Tłumy ludzi oddały hołd zmarłemu artyście.

27 lutego cała Polska wstrzymała oddech, kiedy do mediów trafiła nieoczekiwana, bardzo smutna wiadomość. Odszedł Paweł Królikowski, jeden z najbardziej cenionych i szanowanych aktorów. Rodzina pogrążyła się w żałobie, a i miliony fanów nagle zdały sobie sprawę, że nie zobaczą już „Kusego” z „Rancza”.

Artystę żegnała jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz piątka ukochanych dzieci. Przed śmiercią zdążył jeszcze poznać swojego pierwszego wnuka, Józia. Teraz chłopczyk ma 3 latka i coraz więcej rozumie z babcinych opowieści o swoim wspaniałym dziadku.

Hołd dla „Kusego”. Małgorzata Ostrowska-Królikowska podzieliła się wzruszającą chwilą

Do poruszających scen doszło dziś w Zduńskiej Woli. To tu, w dość osobliwy, świąteczny dzień 1 kwietnia 1961 roku przyszedł na świat Paweł Królikowski. Był najstarszy z rodzeństwa. Jego ojciec aktywnie działał w lokalnych klubach sportowych, zaś prababka przybyła do miasta aż z Czech.

Teraz, ponad dwa lata po śmierci artysty, władze rodzinnej miejscowości zdecydowały się oddać mu wspaniały hołd. Podczas tegorocznych Dni Zduńskiej Woli oficjalnie otwarto odnowiony skwer, który nazwano imieniem aktora, a na murach zagościły grafiki, upamiętniające jego najwspanialsze role i najpopularniejsze wizerunki.

Uroczyste wydarzenie uświetniła orkiestra, na miejscu zebrały się tłumy, by na własne oczy zobaczyć odmieniony pasaż i uczcić pamięć aktora. Wzruszającą chwilą podzieliła się na Instagramie Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która była tego dnia honorowym gościem.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Grażyna Torbicka ostrzega. Jej mąż padł ofiara parszywego oszustwa. Ktoś się pod niego podszył
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony