Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wykształcenie Danuty Holeckiej. Jakie studia ukończyła prezenterka?
Kamil Olek
Kamil Olek 13.01.2022 16:02

Wykształcenie Danuty Holeckiej. Jakie studia ukończyła prezenterka?

Danuta Holecka
screen / „Wiadomości” / TVP

Mimo że Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej od lat 90. ubiegłego wieku, na prawdziwą „gwiazdę” stacji wyrosła dopiero w chwili objęcia sterów w TVP przez nominata partii rządzącej – Jacka Kurskiego. Wbrew pozorom „ulubiona prezenterka Jarosława Kaczyńskiego” nie ukończyła jednak kierunku studiów, który byłby związany z szeroko pojętym dziennikarstwem.

Co studiowała Danuta Holecka?

Obecna szefowa „Wiadomości” trafiła do TVP jeszcze w 1993 roku, kiedy to wygrała konkurs na prezenterkę. Początkowo pracowała jako korespondentka w Senacie, szybko zaczęła jednak prowadzić krótsze wydania serwisów informacyjnych.

Aż do 2016 roku pracowała przy wielu najróżniejszych programach, między innymi w TVP3 oraz TVP Info. Kilkukrotnie (przez dłuższy lub krótszy czas) prowadziła również główne wydania „Wiadomości” (ostatni raz w 2010 roku).

W styczniu 2016 roku, kiedy władzę w TVP ostatecznie przejął Jacek Kurski, Holecka powróciła do prowadzenia głównego wydania serwisu informacyjnego. Od tamtego momentu opowiada także między innymi za program „Gość Wiadomości”.

Niewielu wie jednak, że z Danuta Holecka z wykształcenia jest… ekonomistką. Ukończyła zaś studia wyższe w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Nigdy nie pracowała jednak w zawodzie.

– Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód – powiedziała w jednym z wywiadów.

Przez 6 lat prezenterka wielokrotnie spotykała się z krytyką dotycząca stronniczego sposobu przekazywania informacji, „Wiadomości” są zaś określane przez wielu mianem „tuby propagandowej partii rządzącej”.

Poważny zawód?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ich zaręczyn chyba nikt się nie spodziewał. W sieci aż huczy, aktorka pokazała nagranie
  2. Był policjantem w „Rodzinie zastępczej”. Teraz ma siwe włosy i brodę, ludzie oglądają się za nim na ulicy
  3. Co łączy Monikę Olejnik i Jurka Owsiaka? Można się zdziwić
Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"