Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wygrała 12 mln zł. Dosłownie rozbiła bank! Czy to największa kumulacja Lotto w historii?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 27.11.2023 22:16

Wygrała 12 mln zł. Dosłownie rozbiła bank! Czy to największa kumulacja Lotto w historii?

W Radzionkowie padła główna wygrana Lotto, fot. Canva/welcomnia, savoilic, Getty images
W Radzionkowie padła główna wygrana Lotto, fot. Canva/welcomnia, savoilic, Getty images

Kiedyś Duży lotek, dziś Lotto – popularna loteria kusząca wizją spektakularnych wygranych niezależnie od nazwy cieszy się dużym powodzeniem od ponad 60 lat. Choć większość osób zdaje sobie sprawę, że szansę na główną wygraną są nikłe, nie tracą nadziei, że kiedyś nadejdzie ten dzień i wytrwale skreślają liczby na kuponach. Niektórym się jednak udaje.

Nie wszyscy odbierają swoje wygrane w Lotto

Lista Lottomilionerów liczy 1539 pozycji. Choć może się to wydawać zaskakujące, na przestrzeni 60-letniej historii Lotto aż dwa razy zdarzyło się, że ktoś nie odebrał swojej dużej nagrody – były to kupony gwarantujące odebranie nagrody w wysokości ponad 17 milionów i prawie 12 milionów złotych. W przypadku drobniejszych kwot nieodebranie nagrody zdarza się jednak znacznie częściej.

Zdarzało się także, że zwycięzcy zwlekali z odebraniem swojej nagrody. W 2010 roku zwycięzca „szóstki” z Tarnowskich Gór nie zgłaszał się po około 11 milionów przez ponad miesiąc, a właściciel szczęśliwego kuponu z Bolimowa czekał na odebranie ponad 29 milionów około półtora miesiąca. 

Spytali księdza o cennik w parafii. Konkretna odpowiedź już rozniosła się po sieci. Kto daje za MAŁO? Monitoring nagrał, co zrobił ze staruszką w centrum Wrocławia. Aż ciężko na to patrzeć

W Radzionkowie padła główna wygrana Lotto

Od 2007 roku w Polsce padło jedynie około stu wygranych na kwotę przekraczającą 12 milionów złotych. 25 listopada w gronie takich szczęśliwców znalazł się mieszkaniec niewielkiego miasteczka położonego na Śląsku. Miejscowość Radzionków jeszcze 26 lat temu była częścią Bytomia, ale w 1998 roku ponownie zyskała prawa miejskie. 

Życie jednego z mieszkańców tego liczącego nieco ponad 16 tysięcy mieszkańców kompletnie się odmieniło dzięki losowi Lotto. 

ZOBACZ TEŻ: ILE? To istne stragany grozy! Bożonarodzeniowy jarmark we Wrocławiu poraża cenami

Trafił „szóstkę” w Lotto i zgarnął kilkanaście milionów

Jeden z mieszkańców Radzionkowa w sobotę 25 listopada usłyszał bardzo szczęśliwą wiadomość. W losowaniu Lotto padły następujące liczby: 9, 15, 25, 28, 38, 44. Jak się okazało, taki zestaw został wytypowany jedynie przez jedną osobę w kraju. 

Już wkrótce w jej ręce trafi wartość kumulacji, czyli 12 milionów 70 tysięcy 149 złotych i 20 groszy. Do najwyższej wygranej w Lotto jej jednak daleko – wyniosła ona 36 726 210,20 złotych i padła 16 marca 2017 roku w Skrzyszowie.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza wysoka wygrana w Radzionkowie. W czerwcu 2020 roku w tym samym miasteczku padła wygrana w wysokości 7,5 miliona złotych. 

Źródło: Lotto, Business Insider

Tagi: loteria