Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Woronowicz aż zmienił ton, gdy zapytano go o wiarę. Szczere słowa
Paulina Korzec
Paulina Korzec 12.04.2024 14:12

Woronowicz aż zmienił ton, gdy zapytano go o wiarę. Szczere słowa

Adam Woronowicz i Andrzej Sołtysik
YouTube @swiatgwiazdpl

Adam Woronowicz to ceniony i lubiany polski aktor. Brawurowo wciela się w role komediowe i dramatyczne. Chociaż rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, ostatnio zrobił wyjątek i w rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem dla "Świata Gwiazd" opowiedział o ważnych dla niego ludziach, ojcostwie i religijności. Jakie podejście ma Adam Woronowicz do kwestii wiary?

Wybitne role Adama Woronowicza

Urodzony w 1973 r. aktor podbił serca widzów komediowymi rolami w takich hitach jak „Teściowie” czy ostatnio „The Office PL”, gdzie doskonale poradził sobie z ogromnym wyzwaniem, jakim było sprostanie pierwowzorowi kultowego formatu.

Woronowicz chętnie sięga także po role dramatyczne i poważne tematy. Zagrał Jerzego Popiełuszkę i wcielił się w czarny charakter w popularnym serialu „Diagnoza”. Chociaż jednak życie zawodowe aktora można uznać za pasmo sukcesów, w życiu prywatnym Adam Woronowicz musiał mierzyć się z trudnymi sytuacjami.

Adam Woronowicz.jpg
Fot. KAPiF
Tylko u nas: Adam Woronowicz szczerze do bólu o Julii Wieniawie. "Zawodowi aktorzy się tak nie zachowują" Adam Woronowicz o mały włos nie został księdzem. Dziś ważniejsza od aktorstwa jest dla niego rodzina

Los ciężko go doświadczył

Bez wątpienia traumatycznym momentem w życiu Adama Woronowicza była śmierć jego najmłodszej córki, Oli. Jakiś czas temu aktor wypowiedział się na ten temat w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Ola jest już w niebie

Ten wymowny komentarz nawiązuje do kwestii wiary, która w życia aktora odgrywa niezwykle istotną rolę.

Adam Woronowicz nie wstydzi się wiary

Aktor wielokrotnie podkreślał, że jest człowiekiem głęboko wierzącym. W wywiadach często wspomina, że wiarę wyniósł z domu, gdzie kwestia ta była ważna, ale także zupełnie naturalna. W taki właśnie sposób Adam Woronowicz traktuje ten temat do dzisiaj.

W rozmowie z Andrzejem Sołtyskiem aktor żywiołowo zareagował na pytanie o wiarę. Zdumiewa go fakt, że ten temat wzbudza w tak wielu osobach ogromne, by nie rzec niezdrowe zainteresowanie i wywołuje skrajne emocje.

To gdzieś jest w moim krwioobiegu i w taki naturalny sposób to traktuję (…) Ja nawet trochę zdziwiony byłem, że wszyscy tak to punktują.

Co daje wiara Adamowi Woronowiczowi?

W wielu dotychczasowych rozmowach aktor podkreślał, jak wiele zawdzięcza Bogu. Wspominał nawet, że „wymodlił sobie szczęśliwą rodzinę”. W rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem artysta również wspomniał o fundamentalnym charakterze religii w jego życiu. Jak powiedział:

Wiara (…) pozwala złapać odpowiedni dystans do tego świata (…) nie stygmatyzuje ludzi

Według Woronowicza to, czy człowiek jest wierzący, nie powinno podlegać ocenie. Jak podsumował w wywiadzie dla Świata Gwiazd:

Nikt nie zaczyna od pytania: ‘przepraszam czy pan jest katolikiem?'. (…) Każdy człowiek jest ważny.