Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykre informacje o stanie Wojciecha Kordy. Potrzebna jest pomoc
Karol Osiński
Karol Osiński 12.03.2021 08:55

Przykre informacje o stanie Wojciecha Kordy. Potrzebna jest pomoc

disco-polo
fot. unsplash/Daan Stevens

Wczoraj, tj. 11 marca znany Polski muzyk, Wojciech Korda obchodził 77 urodziny. Niestety z uwagi na fatalny stan zdrowia świętowanie kolejnej rocznicy przyjścia na świat nie wchodziło w grę. Legenda polskiego big-beatu od sześciu lat poważnie choruje i od tego momentu przeszedł aż sześć udarów. Teraz jego organizm zmaga się z poważnymi konsekwencjami. Super Express dotarł do otoczenia artysty i ujawniono, z czym musi się zmagać na co dzień.

Wojciech Korda to żywa legenda polskiej sceny rockowej. W 2015 roku kraj obiegły przykre doniesienia o pierwszym udarze kompozytora. Od tamtej pory jego stan zdrowia regularnie ulegał pogorszeniu.

Wojciech Korda stan zdrowia

Kariera Wojciecha Kordy rozwinęła się w latach 60., kiedy to pojawił się na scenie jako reprezentant zespołu Niebiesko-Czarni. Niedługo później wraz z byłą żoną, Adą Rusowicz założyli grupę o nazwie Ada-Korda i Horda. Zdecydowaną większość swojego życia poświęcił muzyce i bez wątpienia robiłby to nadal, gdyby nie regularnie pogarszający się stan zdrowia.

W 2015 roku Wojciech Korda przeszedł przez poważny udar mózgu. Niestety był to dopiero początek jego problemów, gdyż od tamtej pory problem powtórzył się aż pięciokrotnie. Choroba spowodowała nieodwracalne skutki w organizmie wokalisty. Obecnie jest skazany na pomoc bliskich, którzy bezustannie czuwają u jego boku.

Wojtek cierpi na postępującą niewydolność oddechową w przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i przewlekłego zespołu poudarowego. Ma cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Przebył tracheostomię. Chorobom towarzyszą także objawy zespołu parkinsonowskiego. Ponowne incydenty udarowe spowodowały postępujące spowolnienie psychoruchowe. Nieustannie jest pod stałą opieką i konsultacją wspaniałych lekarzy – powiedział Super Expressowi menadżer kompozytora, Andrzej Pakuła.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niestety ostatni rok okazał się jednym z najgorszych w życiu Wojciecha Kordy. Pandemia koronawirusa znacznie utrudniła sprawę leczenia. Jego ukochana żona, Aldona nie odstępuje męża na krok i robi dla niego wszystko. Jej pomoc jest nieoceniona.

Pandemia szalenie utrudniła byt choremu Wojtkowi, na szczęście żona i jej syn z poprzedniego małżeństwa Bartek pełnią całodobowy dyżur, a przy pomocy wspaniałej rehabilitantki utrzymuje się nie najgorszy jak na te schorzenia status quo – dodawał menadżer wokalisty.

Kim jest Wojciech Korda?

Wojciech Korda jest polskim wokalistą rockowym. Jego domeną jest gra na gitarze. W swojej karierze spełniał się także jako kompozytor. W 2013 roku odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w rozwoju kultury i osiągnięcia muzyczne. Ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Niestety jego stan zdrowia to nie jedyny problem, z jakim musi zmagać się Korda oraz jego rodzina. Mowa o kosztach leków i rehabilitacji, które są niezwykle wysokie. Super Express podaje, że Andrzej Pakuła szuka sponsora na film dokumentalny o życiu Kordy.

Warto przypomnieć, że z udarem mózgu zmaga się także inna znana postać polskiej sceny artystycznej, Jacek Rozenek. Stan zdrowia aktora znacznie się poprawia. Niegdyś o udarze opowiedział także Jerzy Stuhr, dla którego choroba niestety także nie jest obca. Więcej informacji znajdziecie >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Wojciech Korda

Znany polski wokalista rockowy, Wojciech Korda od 2015 roku przeszedł sześć udarów. Jego stan zdrowia nie należy do najlepszych.

Artystę możesz wesprzeć, przekazując 1 proc. podatku, dokonując wpłaty na nr konta: 30 1140 1977 0000 2634 0600 1008, w tytule wpisując WOJCIECH KORDA.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl