Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Cejrowski bez hamulców wypowiedział się ws. strajków. Żadna Polka nie chciałaby usłyszeć podobnych słów
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 26.10.2020 20:03

Cejrowski bez hamulców wypowiedział się ws. strajków. Żadna Polka nie chciałaby usłyszeć podobnych słów

Wojciech Cejrowski
Screen z youtube.com/ Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co aktualnie dzieje się w naszym kraju z powodu wyroku TK. W ostrych słowach skomentował strajki, które mają miejsce w całej Polsce. Tym razem przesadził? Podróżnik jest znany z kontrowersji, ale mało kto spodziewał się czegoś podobnego.

Wojciech Cejrowski jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz mocnych poglądów. Na jego Facebooku pojawił się wpis na temat trwających od piątku protestów oraz strajków po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie zakazu aborcji eugenicznych. W mediach społecznościowych padły mocne słowa. Z pewnością niektóre Polki nie mogą w to uwierzyć.

Wojciech Cejrowski o strajku kobiet

Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który został ogłoszony 22 października, w całej Polsce rozpoczęły się protesty. TK uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z zapisem konstytucji RP. Ludzie tłumnie wyszli na ulice większości miast w kraju, aby wspólnie się sprzeciwić tej decyzji.

Temat był już szeroko komentowany przez polityków, celebrytów czy osoby duchowne, jak np. przez tę zakonnicę. Tym razem wpis na ten temat postanowił umieścić Wojciech Cejrowski. Znany podróżnik nie zamierzał się hamować.

Na samym wstępie dziennikarz przyrównał krzyki protestujących do wrzasków w trakcie egzorcyzmów. I to do takich wrzasków pod sam ich koniec, kiedy demon wie, że nastał jego kres i musi odejść. Dodał, że „normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem”.

— Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług — zaczął swój wywód znany podróżnik.

Zdrajcom opadają maski, a słabi wystawiają duszę na sprzedaż. „Prawdziwa prawica” zaczyna się chować, wykręcać, lawirować, wycofywać — żeby tylko nie uronić z trudem uciułanych promili poparcia. Tanie, słabe, miękkie bolki. Pieski szukające smyczy — czytamy we wpisie na Facebooku.

Dalej Wojciech Cejrowski przestrzegł, żeby uważnie patrzeć kto jest kim i nie dać się zwieść.

— Znajomi Was zbluzgali? I za co? Za Wasz sprzeciw wobec mordowania dzieci? Zbluzgali słowami, których wcześniej nigdy nie słyszeliście z ich ust? NIE LĘKAJCIE SIĘ, tylko patrzcie kto kim jest, bo rzadko kiedy widać tak wyraźnie — napisał.

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Incydent przed domem Andrzeja Dudy i jego rodziny. Interweniowała Kinga Duda
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Wojciech Cejrowski o tematach życia publicznego

Wojciech Cejrowski już od lat zajmuje się komentowaniem tematów z życia publicznego czy polityki. Robi to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oraz kanału na platformie YouTube.

W czasie trwania wiosennej fali epidemii pojawił się prawie godzinny wywiad, który został zrealizowany przez wRealu24.pl, a jego prowadzącym był Paweł Jaworski. Prowadzący program Boso przez świat wypowiadał się wtedy m.in. na temat koronawirusa, tarczy kryzysowej, kryzysu gospodarczego czy wyborów prezydenckich.

W komentarzach pod wpisem rozgorzała prawdziwa dyskusja. Niektórzy chwalą Cejrowskiego za jego słowa, a jeszcze inni nie mogą się z nimi zgodzić. Jak zwykle zdania w takim temacie są podzielone.

Wpis doczekał się aż 27 tys. polubień, około 2 tys. komentarzy i został udostępniony około 5,5 tys. razy. To tylko pokazuje, jak szerokim echem odbiły się jego słowa.

Zgadzacie się z nim? Czy według was tym razem przesadził?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Cały wpis Wojciecha Cejrowskiego można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły
  2. Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
  7. Najłatwiejsze ciasto „minutka”. Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający

Źródła: o2.pl, facebook.com