Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wnuczka Andrzeja Grabowskiego ma bardzo oryginalne imię. Niektórym może się dobrze kojarzyć
Michał Fitz
Michał Fitz 07.07.2022 00:30

Wnuczka Andrzeja Grabowskiego ma bardzo oryginalne imię. Niektórym może się dobrze kojarzyć

Andrzej Grabowski
TRICOLORS/East News

Andrzej Grabowski może pochwalić się nie tylko wybitnym dorobkiem artystycznym, ale także dwiema pięknymi córkami. Mało tego, dzięki nim posiada już także status dziadka. Ma trzy urocze wnuczki. Najmłodsza z nich nosi wyjątkowe imię.

Jest córką drugiej z pociech aktora, Katarzyny. Na świat przyszła niecały rok temu. Czy faktycznie jest tak słodka, jak się nazywa?

Andrzej Grabowski i jego wnuczki

Pierwszą wnuczką Andrzeja Grabowskiego została Hanna, która przyszła na świat w 2012 roku. Jest córką Zuzanny i Pawła Domagały, znanego aktora, choć w ostatnim czasie bardziej muzyka. Para ta doczekała się także drugiej pociechy. W 2018 roku urodziła się Barbara.

Wreszcie przyszedł też czas na drugą z córek aktora, Katarzynę, która w zeszłym roku urodziła Jagodę! Nie ma wątpliwości, że to dość nietypowe imię, które większości osób będzie kojarzyło się ze słodkim owocem. Możemy jedynie przypuszczać, że dla aktora jego wnuczka jest nawet bardziej słodka.

Andrzej Grabowski — co oznacza imię jego wnuczki?

Mogłoby się wydawać, że imię Jagoda pochodzi po prostu od leśnego owocu, który szczególnie w obecnym, wakacyjnym okresie cieszy się dużą popularnością. Okazuje się jednak, że jest kompletnie inaczej. Pochodzi bowiem od innego, staropolskiego imienia.

Jagodą pieszczotliwie w przeszłości określano bowiem wszystkie Jagi. To imię jest z kolei zdrobnieniem od Jadwigi lub Jagaty, która w przyszłości ewoluowała w Agatę. Sama Jagoda zresztą z czasem została już niezależnym imieniem.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Andrzej Grabowski nie może poradzić sobie z myślami o przemijaniu
  2. Iza Małysz wrzuciła zdjęcie i od razu zaczęła przepraszać. Żona skoczka mogła podpaść wielu osobom
  3. Cezary Pazura zdradził, jak naprawdę jest w „Milionerach”. „Pytania są robione pewnym sposobem”

Źródło: WP Kobieta