Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiemy, kim jest żona Roberta Makłowicza. Niewielu wie, że brał ślub w obrządku ormiańskim
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 05.07.2022 09:32

Wiemy, kim jest żona Roberta Makłowicza. Niewielu wie, że brał ślub w obrządku ormiańskim

Robert Makłowicz
fot. Bieniecki Piotr – http://www.fototeo.pl Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56303232

Robert Makłowicz od trzydziestu lat żyje w szczęśliwym związku małżeńskim z jedną kobietą. Wybrankę serca spotkał w nieoczekiwanych okolicznościach. Połączyła ich praca oraz pasja do światowej gastronomii.

Najsłynniejszy polski krytyk kulinarny swoją ukochaną, Agnieszkę Makłowicz, spotkał na początku telewizyjnej kariery. To dzięki niej rozwinął pasję kulinarną, która ostatecznie stała się jego codzienną pracą.

Robert Makłowicz przeżył z żoną już trzydzieści lat, wychowując wspólnie dwójkę synów. Uczucie między parą nie wygasło, a wręcz jest podsycane przez wspólne podróże.

Robert Makłowicz przeżył z żoną wiele szczęśliwych lat

W 1988 roku krytyk otrzymał swój własny cykl reportaży telewizyjnych „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. To właśnie przy nich pracowała również Agnieszka (w tamtym czasie Pogoda), jako producentka.

Robert Makłowicz za namową ukochanej postanowił stworzyć program kulinarny, który jednocześnie edukowałby widzów na temat innych kultur. W ten sposób para jeszcze bardziej się do siebie zbliżyła.

Do ceremonii zaślubin doszło w 1991 roku w Krakowie. Niewiele osób wie, że słynny prodróżnik należy do kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego. Media przez długi czas przypuszczały, że do radosnej uroczystości doszło w Armenii. Zakochani pobrali się jednak w polskiej miejscowości, a ceremonia trwała bardzo długo.

Obecnie obydwoje podróżują, poznając inne kultury oraz ciekawe pomysły kulinarne. Ich wspólna pasja stała się fundamentem związku, jednocześnie pozwalając im przeżywać coraz to nowe przygody.

Robert Makłowicz niechętnie publicznie opowiada o życiu prywatnym i rodzinie, choć wiadomo, że jest ona dla niego najważniejszą wartością.

— Wyrośli na porządnych facetów, nieskromnie powiem, że jest w tym i moja zasługa — mówił swego czasu o dwójce dorosłych synów.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1.  Niebywałe, jak wyglądają synowie Roberta Makłowicza. Rodzinne zdjęcie w sieci
  2. „Mam już dosyć”. Anna Mucha zalana łzami na planie „M jak miłość”, Katarzyna Cichopek przybyła z odsieczą
  3. Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek zaryzykowali. Pokazali się w nietypowej odsłonie


Źródło: Telemagazyn.pl