Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widział, co się działo, gdy dziecko i matka wypadli za burtę promu. Świadek opowiedział niewiarygodne szczegóły
Sara Karmańska
Sara Karmańska 30.06.2023 16:26

Widział, co się działo, gdy dziecko i matka wypadli za burtę promu. Świadek opowiedział niewiarygodne szczegóły

Kobieta i dziecko wypadli za burtę promu
fot. ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS, Kobieta i dziecko wypadli za burtę promu

29 czerwca media obiegła tragiczna wiadomość – podczas rejsu promem za burtę wypadł 7-letni chłopiec i jego 36-letnia matka. Na pokładzie statku rozległ się okrzyk „człowiek za burtą”, a następnie odbyła się dramatyczna akcja ratunkowa. 

Niestety, zarówno matka jak i dziecko zmarli kolejnego dnia w szpitalu. 

Matka i dziecko wypadki za burtę

Zgodnie z początkowymi informacjami, chłopiec miał potknąć się i wpaść do wody, a jego matka skoczyła mu na ratunek. Rzeczniczka prasowa Stena Line zaprzeczyła jednak tej wersji wydarzeń. Jeden z pasażerów opowiedział o wydarzeniach z pokładu promu płynącego z Karlskrony do Gdyni jednemu ze szwedzkich portali.

– Byliśmy na pokładzie słonecznym i wtedy zobaczyliśmy wielu ludzi biegnących w kierunku barierki i wskazujących w dół w kierunku wody – cytuje jego wypowiedź portal Fakt. 

Tragiczna informacja. Nie żyje kobieta i 7-latek, którzy wypadli za burtę Stena Line do Bałtyku

Matka i dziecko za burtą. Zorganizowano akcję ratunkową

Jak wyjaśnił, później pojawiła się załoga i na pokładzie zrobiło się duże zamieszanie. Niewiele z tego wszystkiego rozumieli, ponieważ większość rozmów odbywała się po polsku. Dopiero później dotarło do nich, że za burtą znajduje się matka z dzieckiem. 

– Prom zatrzymał się i zawrócił. Spuścili łódź ratunkową. Okrążyli miejsce zdarzenia i sprawdzali je. Następnie trzy helikoptery, samoloty i inne statki również prowadziły poszukiwania – powiedział mężczyzna.

Jak ujawnił, wielu pasażerom wydawało się, że poszukiwania trwają bardzo długo.

Akcja ratunkowa matki z dzieckiem trwała około godziny

W rzeczywistości akcja ratunkowa trwała około godziny – matkę wyciągnięto z wody po 59 minutach, jej syna 7 minut później. Oboje byli jednak w stanie skrajnego wycieńczenia. Mimo szybkiego przetransportowania do szpitala w Karlskronie. Kolejnego dnia przed południem media obiegła przykra informacja, że nie udało im się przeżyć. 

Obecnie trwa dochodzenie w sprawie wypadku. 

Źródło: Fakt

Tagi: wypadek matka