Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ważna informacja przed Wszystkich Świętych. Jest prognoza pogody na 1 listopada
Karol Osiński
Karol Osiński 18.10.2021 18:39

Ważna informacja przed Wszystkich Świętych. Jest prognoza pogody na 1 listopada

prognoza pogodu
Fot.wikipedia.org

Prof. Mariusz Figurski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej gościł w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski. Zdradził, jaka jest prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Wszystko wskazuje na to, że Polacy nie będą musieli się martwić.

Chociaż do Święta Zmarłych pozostało jeszcze kilkanaście dni, to już teraz zaczęto zastanawiać się, jaka pogoda nas czeka.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

W ubiegłym roku na dwa dni przed 1 listopada rząd zdecydował, że cmentarze zostaną zamknięte. Z uwagi na to, że dzienne przyrosty zakażeń nie są już tak drastyczne, jak poprzednim razem, zdecydowano, że pozostaną otwarte, zatem jedynym problemem może stać się pogoda.

Na szczęście nie ma tego złego. Synoptyk IMGW, prof. Mariusz Figurski został zaproszony do programu „Newsroom” Wirtualnej Polski, w którym zdradził, że prawdopodobnie Polacy nie będą musieli sięgać po kożuchy podczas odwiedzin na grobach bliskich zmarłych.

Na Wszystkich Świętych pogoda powinna być łaskawa […] Jak wskazują prognozy, słonecznie ma być prawie w całym kraju. Zachmurzenie duże lub umiarkowane tylko na zachodniej części obszaru Polski – mówił Figurski.

Jak twierdzi, jedyne miejsca, w których mogą pojawić się przelotne deszcze to województwa pomorskie oraz zachodnio-pomorskie. Na północnym wschodzie temperatura spadnie do ok. 8 stopni Celsjusza. Z kolei w Dzień Zaduszny nie będzie padać w całym kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pogoda na niedzielę. Nie będzie warunków na długie spacery
    2. Szczere wyznanie prowadzącego „Kanapowców”. Ujawnił, że wraz z ukochaną stracili dziecko
    3. Nie żyje 19-latka. Zginęła w wypadku

Źródło: Newsroom WP

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania