Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W polskim mieście zawyły syreny alarmowe. Nie żyje 19-letni piłkarz. „Nie możemy uwierzyć w to, że straciliśmy naszą Ikonę.”
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 21.12.2022 13:14

W polskim mieście zawyły syreny alarmowe. Nie żyje 19-letni piłkarz. „Nie możemy uwierzyć w to, że straciliśmy naszą Ikonę.”

nie żyje
fot. OgnjenO/canva.com, facebook.com/AlbatrosFA

Tragedia w polskim mieście, nie żyje młody sportowiec i druh OSP. Wszystko stało się nagle, Damian zasłabł na boisku podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego, nie udało się go uratować. Miał zaledwie 19 lat.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę 18 grudnia. 19-letni Damian Pawlewicz brał udział w meczu charytatywnym, kiedy nagle zasłabł na boisku. Natychmiast wezwano pogotowie. Wkrótce potem pojawiła się wiadomość.

Nie żyje 19-letni Damian Pawlewicz. W całym mieście naraz zawyły syreny

– W dniu wczorajszym (18 grudnia), niosąc pomoc innym, 19-letni druh Damian Pawlewicz zasłabł podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Należał do OSP Pluskowęsy – przekazano na profilu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP.

Informację o stracie 19-letniego piłkarza przekazała także drużyna LKS Promień Kowalewo Pomorskie oraz Albatros Brico Depot, z którą był związany. Team oddał młodemu zawodnikowi poruszający hołd.

– Nie możemy uwierzyć w to, że straciliśmy naszą Ikonę… Każdy dobrze wie, jakim zawodnikiem był Damian. Charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Niejednokrotnie nagradzany mianem najlepszego bramkarza turniejów czy lig. Wystarczyło, że założy swoje rękawice i każdy wiedział, że z Mumkiem nie będzie to łatwa przeprawa – czytamy na Facebooku.

Zmieniono także logo klubu w witrynie, ustawiając jego czarno-biały wariant i przesłali wyrazy współczucia jego bliskim.
– Będzie nam brakować wyzywania Damiana, gdy stracimy bramkę przy wyniku 7-0. Przesyłamy kondolencje dla najbliższych. Mumek, gdziekolwiek jesteś, to był dla nas zaszczyt dzielić z tobą boisko – przekazano.

Mimo interwencji i błyskawicznego przewiezienia do szpitala, nastolatka nie udało się uratować, jednak miejscowe służby zadbały, by oddano mu należne honory. Punktualnie o godzinie 17:00 w całym mieście zawyły syreny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie. 

 

Źródło: abczdrowie.pl, sportowefakty.wp.pl

Tagi: nie żyje
Powiązane
Jeden z dziesięciu, Tadeusz Sznuk
Głowili się, głowili, a nie zawsze mieli racje. Oto najtrudniejsze pytania “1 z 10”! Odpowiesz?