Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów”. Wiemy, kiedy spodziewać się komunikatu
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 25.01.2021 13:53

„W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów”. Wiemy, kiedy spodziewać się komunikatu

uczniowie
fot. unsplash.com/@cdc

W lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów — zapowiedział nowy wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Dodał, że jak na razie resort analizuje obecną sytuację epidemiologiczną i zaznaczył, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się komunikatów w tej sprawie. Starsi uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach już w przyszłym miesiącu?

Uczniowie z klas I-III powrócili do szkolnych ławek w ubiegłym tygodniu, 18 stycznia. Na antenie Polskiego Radia Łódź wiceminister podkreślał, że pierwsze oceny tego powrotu będą możliwe dopiero za kilka dni. Wtedy to resort edukacji będzie miał pierwsze dane epidemiczne.

Kiedy kolejni uczniowie wrócą do szkół?

Wstępnie, zdaniem Tomasza Rzymkowskiego, decyzja o powrocie najmłodszych dzieci do szkół była właściwa.

Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie — zaznaczył i dodał, że resort będzie głęboko analizował możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy. Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko — zdradził.

Rzymkowski powiedział, że zapowiedzi ministra Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym są bardzo realne. Zastrzegł jednak, że stanie się to dopiero wtedy, gdy do ministerstwa dotrą korzystne dane i prognozy związane z koronawirusem.

W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego — powiedział wiceszef MEN.

Z pewnością z takiej informacji cieszą się nie tylko uczniowie, lecz także rodzice i opiekunowie dzieci. Czasami trudno pracować z domu, kiedy obok lekcje online ma 11-, 12- czy 13-latek.

Kilka tygodni temu Przemysław Czarnek zdradził, że pojawił się w resorcie pomysł, aby uczniowie, którzy mają w tym roku egzaminy, czyli maturzyści i ósmoklasiści, wrócili do szkół razem z dziećmi z klas I-III. Jednak jak widać bieżąca sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwoliła i starsi uczniowie jak na razie muszą się zadowolić lekcjami online.

Kim jest nowy wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski?

Tomasz Rzymkowski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki pod koniec ubiegłego tygodnia. Nowy wiceszef MEN będzie zajmował się m.in. nadzorem pedagogicznym i kształceniem ogólnym.

Rzymkowski już drugą kadencję jest posłem z okręgu sieradzkiego. W 2015 roku uzyskał mandat z ruchu Kukiz’15. Cztery lata potem przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

Jest on dawnym studentem ministra Przemysława Czarnka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak donosi Wirtualna Polska, o nauczycielach Rzymkowski mówił kiedyś, że „pracują mało” i „próbują terrorem wymusić podwyżki”.

Myślicie, że starsze dzieci wrócą do szkół w lutym?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania