Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Uczestniczka "Milionerów"... pomyliła fotele! Gdy się zorientowała, było za późno. Miażdżąca reakcja prowadzącego
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 23.10.2023 22:00

Uczestniczka "Milionerów"... pomyliła fotele! Gdy się zorientowała, było za późno. Miażdżąca reakcja prowadzącego

Milionerzy
Milionerzy, fot. kadr z wer wird millionär, 2008

Mimo iż nie są przecież emitowani na żywo, “Milionerzy” także nie uchylają się od wpadek. Podbramkowe sytuacje w popularnym na całym świecie formacie już nieraz wprawiały nas w osłupienie i poprawiały humor. Czasem uczestnicy sami robią, co mogą, by ich występ nie został zapomniany. Jednak tę akcję trudno przebić. 

Wpadki w "Milionerach" - kiedy trudno opanować śmiech

Emitowany już od blisko ćwierćwiecza “Milionerzy” stali się jednym z najbardziej ikonicznych teleturniejów na całym świecie. Polska wersja nie jest wyjątkiem od tej reguły, wokół kultowego formatu przez lata narosło mnóstwo legend. 

Do dziś anegdotą pozostaje m.in. triumf niejakiego Johna Carpentera z USA, który odpowiadając na pytanie za milion wykorzystał “telefon do przyjaciela” tylko po to, by powiedzieć ojcu o wygranej. 

Nie ulega jednak wątpliwości, że najbardziej w pamięci zapisują się wpadki, a tych w długiej, ogólnoświatowej historii programu było bez liku. 

Nie ustrzegła się przed nimi także polska wersja. Wielu widzów do dziś pamięta, jaki szok wywołał zawodnik, któremu na antenie w wielkich emocjach, po udzieleniu błędnej odpowiedzi wyrwało się mocne “o k***a”. 

Urbańskiego aż zamurowało, gdy w "Milionerach" uczestniczka powiedziała, na co wyda wygraną!

Pomyliła fotel w "Milionerach". Gdy się zorientowała, było za późno

Choć polscy “Milionerzy” bez wątpienia są skarbnicą osobliwych sytuacji, tym razem zatrzymamy się na niemieckiej wersji teleturnieju o nazwie “Wer wird millionär”. To właśnie w tamtejszej telewizji w 2008 roku doszło do sytuacji tak absurdalnej, że dziwniejsze było jedynie jej zakończenie. 

Zwyciężczyni eliminacji, Heike Schultz była w tak wielkich emocjach, gdy wkraczała na główną scenę, że niewiele myśląc, szybko zajęła jedno z miejsc przy pulpicie. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że było to miejsce… prowadzącego. 

Lubiany prezenter Günter Jauch, widząc ją na swoim fotelu, musiał być cokolwiek zdezorientowany. Chwilę później jego reakcja przebiła wszystko. 

"Milionerzy": pomyliła fotele. Historyczna reakcja prowadzącego

Nie ma wątpliwości, że w takiej chwili emocje są ogromne, a wielu widzów nie zdaje sobie sprawy z tego, co czują uczestnicy zasiadający w fotelu. Nic więc dziwnego, że Heike Schultz, zajmując miejsce prowadzącego niemieckich “Milionerów"… przez długi czas nie zdawała sobie sprawy, że popełniła błąd. 

Tym bardziej że prowadzący… nie dał nic po sobie poznać. Jauch spokojnie zajął miejsce po drugiej stronie pulpitu i dopiero wówczas zapytał kobiety, czy coś zauważyła. Schultz zdążyła jeszcze usłyszeć śmiech na widowni i napić się wody ze “swojej” szklanki. 

Dopiero gdy prowadzący “Milionerów” stwierdził, że “spróbują w ten sposób i zobaczą, co będzie”, zawodniczka zauważyła swój błąd. Było jednak za późno. 

Gospodarz pokazał jej, jak korzystać z panelu, po czym z nieprzeniknioną miną zaczął odpowiadać na pytania. Granda trwała kilka minut, jednak po tej chwili uczestniczka i prowadzący zamienili się miejscami. 

Milionerzy (3).jpg
fot. Niemiecka edycja “Milionerów”, kadr RTL.de

Źródło: web.de, rp-online.de

Tagi: Milionerzy
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego