Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TYLKO U NAS: Trzęsienie ziemi w barze, który odwiedził Książulo
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 26.04.2024 14:36

TYLKO U NAS: Trzęsienie ziemi w barze, który odwiedził Książulo

Pani Grażyna z "Baru Waga"
Fot. Jakub Adamiak Lelum.pl

YouTuber Książulo postanowił odwiedzić lokal na Woli. Ciekawy był klimatu i czy można zjeść, jak u mamy. Po tym, jak opublikował materiał w sieci, prawdziwe oblężenie przeżywa Pani Grażyna, która prowadzi "Bar Waga” w Warszawie. Postanowiłem, że pojadę tam i porozmawiam z właścicielami. Okazuje się, że małżeństwo wszystko robi samo: od zakupów, po gotowanie.

Książulo odwiedził "Bar Waga"

W środę 24 kwietnia 2024 roku, znany Youtuber Książulo, postanowił odwiedzić ”Bar Waga”, który mieści się w Warszawie przy ul. Obozowej w lokalu numer 15. Wraz ze swoim kolegą operatorem wchodzą do środka.

Rozpoczęli od komentarzy związanych z wystrojem. Faktycznie ”pachnie tu PRL-em”. Następnie stwierdzili, że nie jedli lepszego jedzenia. Jak się okazuje, u Pani Grażyny jest jak u mamy.

Książulo znany jest z tego, że odwiedza restauracje, bary i punkty gastronomiczne testując jedzenie. Bardzo często doradzają mu widzowie, które miejsce należy sprawdzić. Gdy Youtuberowi spodoba się miejsce, a także zasmakuje mu jedzenie, wtedy przykleja naklejkę “Muala”. To jego znak rozpoznawczy.

Projekt bez nazwy (50).png
Fot. Jakub Adamiak Lelum.pl, Naklejka “Muala” na drzwiach “Baru Waga”.
Monika Miller gorzko o dzieciństwie. Czy pomagał jej dziadek? Steffen Möller był gwiazdą "M jak miłość". Wyjawia, co teraz się z nim dzieje

Bar Waga: powrót do PRL-u, ale z genialnym jedzeniem

Małżeństwo otwiera Bar około godziny 12:00. Pies Nero przegania gołębie, które uwiły sobie gniazdo niedaleko drzwi. Pani Grażyna z mężem sami prowadzą biznes. Nikt im nie pomaga w dźwiganiu zakupów. Dla niej najgorsze do pokonania są schody, którymi musi wejść do swojego lokalu. Kobieta patrzy na torby wypełnione produktami spożywczymi:

Pierwsza, druga godzina będą ludzie. Obiady robię na biegu. Biorę się do roboty - mówi do mnie.

Projekt bez nazwy (47).png
Fot. Jakub Adamiak Lelum.pl, szyld Baru Waga na Obozowej w Warszawie

Mąż poszedł po kolejne zakupy do samochodu. Nam w lokalu towarzyszył pies Nero. 

Sanepid mojego psa Nero przyjął. Jest bardzo spokojny. Wszyscy go kochają - skwitowała właścicielka ”Baru Waga” - ma tylko zakaz wchodzenia do kuchni - śmieje się Pani Grażyna.

Bar Waga
Fot. Jakub Adamiak Lelum.pl, Pies Nero. Zawsze jest z właścicielami w “Barze Waga”.

Pytam więc ile lat, prowadzi biznes i karmi ludzi:

Prowadzę ten bar 27 lat. Byłam na Łódzkiej 20 lat. Tam ze szkoły Wajdy kręcili film o nas: ”Bon Apettetit”. W 2011 na Off Camera w Krakowie zdobyliśmy 3 miejsce - chwali się właścicielka - Później na Ogrodowej byłam 7 lat. Tutaj rok. Kolega nam pomagał przeprowadzać się, bo nie mieliśmy sił - kwituje Pani Grażyna chowając zakupy do lodówki.

Kobieta od 27 lat gotuje potrawy dla osób, które przychodzą do baru. Nie korzysta z przepisów:

To jest moja robota. Przepisy są w głowie. Obiady robię na pamięć - mówi do mnie Pani Grażyna, szykując powoli dania dla gości.

Projekt bez nazwy (49).png
Fot. Jakub Adamiak Lelum.pl, Plakat z filmu “Bon Appetit”

”Tu był tabun ludzi”

Środowe popołudnie. Youtuber Książulo publikuje o godzinie 17:00 film. Influencer ma ogromne zasięgi w internecie, co nie raz udowodnił. Pytam więc Panią Grażynę, co się działo po publikacji w Internecie:

Jak Książulo wrzucił film o 17:00, to o 18:00 był tu dziki tabun ludzi. Musiałam zrobić 20 obiadów w półtorej godziny - powiedziała Pani Grażyna - ale wie Pan, że Pan Marcin (Kotyński przyp. red) też zrobił o nas materiał? Dzisiaj ma wpaść na obiad - kwituje.

Byłem bardzo ciekawy, czy po tak ogromnej promocji małżeństwo z 30-letnim stażem, zrobi sobie urlop i odpocznie w Majówkę: 

Nie mogę na działkę jechać, bo pierwszego jest święto, ale w Internecie napiszę że jesteśmy otwarci. Drugiego są imieniny mojego męża, też będziemy. Trzeciego znowu święto, ale otworzymy - odpowiedziało wspólnie małżeństwo z ”Baru Waga”.

Pani Grażyna wraz z mężem spodziewają się sporej ilości gości, od momentu publikacji materiału Książula, telefon cały czas dzwoni. Ludzie zamawiają obiady na wynos, ale także rezerwują godzinę, o której przyjdą i zjedzą obiad.

“Bar Waga” mieści się na ulicy Obozowej 83H w lokalu numer 15 w Warszawie. Warto wcześniej zadzwonić, żeby dowiedzieć się, co tym razem upichciła Pani Grażyna.

Projekt bez nazwy (48).png
Fot. Jakub Adamiak Lelum.pl, Pani Grażyna, właścicielka “Baru Waga".