Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TVP przekazało tragiczne informacje. Właśnie, po 26 latach, zidentyfikowane zwłoki, sprawdziło się najgorsze
Karol Osiński
Karol Osiński 17.09.2020 09:38

TVP przekazało tragiczne informacje. Właśnie, po 26 latach, zidentyfikowane zwłoki, sprawdziło się najgorsze

Bydgoszcz
lelum.pl

Praca policji nie zawsze jest prosta, szczególnie jeśli w grę wchodzą sprawy sprzed wielu lat. Odkrywanie poszlak, zbieranie danych oraz identyfikacja popełnionych czynów zajmuje długi czas. W tym przypadku było to 26 lat. TVP poinformowało, że zwłoki ostatecznie udało się zidentyfikować. Należą do Polaka.

TVP informuje o dramatycznym odkryciu. Po 26-latach ciężkiej pracy i dochodzeniach ostatecznie zidentyfikowano zwłoki. Cała sprawa przez wiele lat pozostawała zagadką dla wszystkich biorących udział w śledztwie. Jednak praca nie poszła na marne i ustalono tożsamość człowieka. Niestety, ale najgorsze stało się faktem.

TVP przekazało tragiczną informację: Po 26 latach zidentyfikowano zwłoki

Przez 26 lat ta sprawa pozostawała dla śledczych zagadką bez rozwiązania. Jak informuje TVP niemiecka policja zidentyfikowała zwłoki mężczyzny, które zostały znalezione w 1994 roku w miejscowości Idar-Oberstein. Mimo licznych tatuaży na ciele, które bardzo często ułatwiają identyfikację, bardzo ciężko było ustalić jego tożsamość.

Ofiarą okazał się pochodzący z Gdańska Polak nazwiskiem Ryszard Gorczyca. Jak ustalono, mężczyzna zginął z rąk osób trzecich, ponieważ zadano mu liczne obrażenia. Jak przekazuje serwis informacyjny, mężczyzna został zakopany w lesie w śpiworze, który swego czasu używany był przez niemieckie wojska oraz związany w niebieskich workach na śmieci. Tuż obok znaleziono dwie łopaty.

  1. Poznajecie blondynkę ze zdjęcia? Dziś znają ją wszyscy Polacy
  2. Tomasz Komenda nie może doczekać się spokoju. Kolejny bolesny cios ze strony rodziny zamordowanej
  3. 7-latka błaga już tylko o śmierć. Powód rozbija serce na drobne kawałeczki, a łzy same napływają do oczu

Policja szuka sprawców

Niemieccy policjanci kryminalni wyznaczyli nagrodę w wysokości 5 tysięcy euro za wskazanie sprawcy morderstwa lub udzielenie niezbędnych informacji w sprawie śmierci polaka. Uruchomiony został także specjalnie stworzony do sprawy telefon zaufania o numerze 0152 28854968, gdzie pod całkowitą anonimowością można podać informacje przydatne w znalezieniu sprawcy.

TVP informuje, że Ryszard Gorczyca wyjechał do Niemiec w 1989 roku i osiedlił się w miejscowości, w której został odnaleziony martwy. Bardzo często przekraczał granicę polsko-niemiecką. Według przeprowadzonego śledztwa ustalono, że do jego śmierci doszło pomiędzy październikiem 1993 a kwietniem 1994 roku. Jednak kolejne poszlaki śledztwa wykazały, że nie został on zamordowany w miejscowości, w której zamieszkiwał. W momencie śmierci mężczyzna miał 46 lat.

Wszystkie niezbędne informacje należy zgłaszać na numer podany w tekście.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

TVP

Policja zidentyfikowała zwłoki mężczyzny, który zginął 26 lat temu. Jak się okazuje, został zamordowany.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oficjalne informacje nie pozostawiają wątpliwości. Zacznie się już w poniedziałek, ważna wiadomość dla milionów Polaków
  2. Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. „Przekazywane informacje były błędne”
  3. Maffashion urodziła. Gwiazda pokazała zdjęcie, Sebastian Fabijański zrobił niesamowitą rzecz
  4. Z ostatniej chwili. Po 13 latach porażające informacje ws. zaginięcia Madeleine McCann, po prostu niewiarygodne
  5. Pilna ewakuacja całego budynku. Ludzie zaczęli wybiegać na ulicę, ogrom policji, wszystko przez jeden e-mail
  6. Wybierz najlepsze dla siebie – 1 albo 2 łyżki przed śniadaniem. W zależności od dawki odczujesz niesamowite efekty

Źródło: tvp.info

Tagi: nie żyje tvp
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania