Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. Nie żyje słynna Polka
Karol Osiński
Karol Osiński 10.09.2020 12:48

TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. Nie żyje słynna Polka

Chick Vennera
fot. lelum.pl

TVP poinformowało o śmierci słynnej Polki. Kobieta stała się popularna za sprawą zdjęcia wykonanego wiele lat temu. Ta informacja wstrząsnęła całym krajem. Polacy przez wiele lat rozczulali się nad losem kobiety, jednak od niedawna wszystko stało się tylko wspomnieniem. Właśnie poinformowano, że kilka dni temu odbył się jej pogrzeb. Spoczęła na wojskowym cmentarzu na warszawskich Powązkach.

TVP podało wstrząsającą informację. Zmarła słynna kobieta, której los był znany wszystkim sympatykom fotografii. Historycy dokładnie znają przebieg jej życia. Na jej temat powstało mnóstwo materiałów wspominających jeden z jej najtragiczniejszych dni.

TVP informuje o śmierci znanej Polki

28 sierpnia pożegnano znaną Polkę Kazimierę Mikę. Kobieta zasłynęła zdjęciem wykonanym przez fotografa Juliena Bryana we wrześniu 1939 roku. Wiadomość o jej śmierci przekazał na Facebooku Instytut Pamięci Narodowej. Kobieta miała 93 lata.

Autor zdjęcia to amerykański dziennikarz. Uwiecznił on tragiczny moment, w którym dziewczynka płacze nad ciałem martwej siostry zastrzelonej przez niemieckiego lotnika podczas oblężenia Warszawy. Ten dzień został zapamiętany jako najtragiczniejszy w jej życiu.

  1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Do tragedii doszło na oczach maleńkiego synka
  2. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na antenie. Gość Danuty Holeckiej dokonał niespotykanego porównania

Historia zdjęcia

Zbrodnia popełniona przez niemieckie wojsko miała miejsce 13 września 1939 roku. Bohaterka zdjęcia, Kazimiera Mika miała wówczas 13 lat, a jej siostra Anna 14. Dziewczynki znajdowały się na polu, gdzie wybrały się w celu zbierania ziemniaków. W tym momencie zastrzelił ją z broni pokładowej pilot Luftwaffe.

Julien Bryan na antenie Polskiego Radia apelował do prezydenta USA o pomoc dla walczącej Polski:

– Wczoraj widziałem cztery kobiety zbierające ziemniaki na otwartym polu pod Warszawą. Pięćdziesiąt jardów od nich leżały ciała dwóch innych kobiet zastrzelonych z karabinów maszynowych samolotów niemieckich, atakujących z niskiego pułapu Gdy rozmawiałem z kobietami, które pozostały przy życiu, wybiegła z histerycznym płaczem dziewczynka w wieku około 10 lat i uklękła przy zwłokach zabitej siostry. Właśnie dowiedziała się o jej śmierci. Krzyczała: o moja siostro! Dlaczego tak się zmieniłaś? Dlaczego już nie jesteś taka ładna? – mówił autor zdjęcia.

Po jakimś czasie dziennikarz powrócił do Ameryki wraz z materiałami zebranymi w Polsce. Wykorzystał je w celu ukazania światu, jakich zbrodni dokonują niemieccy żołnierze względem Polaków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

TVP

W wieku 93 lat zmarła Kazimiera Mika, bohaterka słynnego zdjęcia Juliena Bryana.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ministerstwo właśnie wszystkich powiadomiło. Pilnie zamykane szkoły i zajęcia prowadzone w trybie zdalnym w kolejnych polskich miastach
  2. Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicy
  3. Nie była w stanie wytrzymać cierpienia. Gwiazda „Wojny domowej” odeszła w samotności
  4. Kobieta pobita na ulicy na oczach dziecka. Porażające sceny w Polsce, szukają świadków
  5. Dowiedziała się o śmiertelnej chorobie. Tragiczna wiadomość dla fanów „M jak miłość”
  6. Przez 5 dni piła sok z selera. Pozbyła się uciążliwego problemu, z którym długo walczyła

Źródło: tvp.info

Tagi: śmierć tvp
Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji