Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TVN właśnie przekazał najgorszą wiadomość. Wszyscy mieli nadzieję do końca, niestety nie żyje
Karol Osiński
Karol Osiński 28.09.2020 17:52

TVN właśnie przekazał najgorszą wiadomość. Wszyscy mieli nadzieję do końca, niestety nie żyje

edward kruk
fot. unsplash.com/chiragggg

TVN przekazał fatalną informację. Nie żyje wybitna osobowość, dopiero teraz ta wiadomość dotarła do mediów. Mimo wielkich nadziei nie udało się nic więcej zrobić. Wiadomość wstrząsnęła wszystkimi osobami z jego otoczenia. Wszyscy jednoczą się w bólu i przekazują głębokie wyrazy współczucia. To niewątpliwie wielka tragedia.

Każda śmierć jest wielką tragedią. Kiedy dochodzi do sytuacji, w której umiera zasłużona i wybitna osobowość, wszyscy jednoczą się w bólu. TVN przekazał informację o śmierci takiej osoby. Ludzie ślą najszczersze kondolencje. Mimo wielkich nadziei, niestety nie dało się nic więcej zrobić.

TVN przekazał wiadomość o tragedii. Nie żyje znany naukowiec

TVN przekazał wiadomość, która wstrząsnęła całym światem nauki. Nie żyje Jurij Orłow, założyciel Moskiewskiej Grupy Helsińskiej i rosyjski obrońca praw człowieka. O śmierci wybitnego naukowca poinformowali działacze Grupy, z którą współpracował:

Przeżył długie i aktywne życie, tak długo jak to możliwe wykładając ukochaną fizykę i pozostając w kontakcie z ruchem obrony praw człowieka – podano w komunikacie.

Organizacja podkreśliła, że fizyk cały czas był aktywny i wspierał grupę, do której należał:

– Jeszcze w maju tego roku Orłow przekazał wyrazy poparcia dla Helsińskiej Grupy Moskiewskiej, podkreślając znaczenie działań w obronie praw człowieka także w obecnych czasach – dodano.

  1. TVN przekazał pilne wiadomości. Zablokowana droga, policja i śmigłowiec, porażający widok na ekspresówce
  2. Syn Zenka Martyniuka nie czuje się winny. Wulgarnie obrażał byłą żonę, teraz posunął się jeszcze dalej
  3. Myślała, że wyciska pryszcza. Chwilę później wylądowała w szpitalu, diagnoza lekarza wstrząsnęła nią do reszty

Kim był Jurij Orłow?

Jurij Orłow był absolwentem fizyki, Moskiewskiego Instytutu Mechaniki na Uniwersytecie Moskiewskim. Jak podaje portal tvn24.pl w 1976 roku naukowiec związany był z Akademią Nauk ZSRR, a także był jednym z inicjatorów powołania wcześniej wspomnianej Moskiewskiej Grupy Helsińskiej. Organizacja walczyła o wolność myśli i przekonań, oraz toczyli spory o przestrzeganie standardów w sferze praw człowieka.

Zadaniem grupy było zbieranie i publikowanie informacji o łamaniu przez władze ZSRR praw człowieka. Portal tvn24.pl informuje, że przez prowadzoną działalność Orłow w 1977 roku został aresztowany i skazany za antyradziecką agitację i propagandę. W wyniku swoich działań usłyszał wyrok w wysokości siedmiu lat pozbawienia wolności i pięciu zesłania.

Naukowiec zmarł 27 września, w wieku 96 lat, czytamy na wikipedia.org.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Warto przypominać legendarnych radzieckich dysydentów szczególne dziś, w 20 roku rządów Władimira Putina. Na zdjęciu Jurij Orłow na syberyjskim zesłaniu. https://t.co/XDyeUKQ20D pic.twitter.com/FvqIjOsEBz

— mediawrosji (@mediawrosji) September 28, 2020

Tagi: nie żyje tvn
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania