Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Nie żyje 5-letnia dziewczynka
Karol Osiński
Karol Osiński 10.05.2021 09:44

Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Nie żyje 5-letnia dziewczynka

Urszula Gałecka
fot. Lelum.pl

Wczorajszego wieczora w ok. godz. 20:00 w miejscowości Wybudowania Darowskie w okolicach Kościerzyny w woj. pomorskim doszło do wielkiej tragedii. Ładowarka samojezdna potrąciła 5-letnią dziewczynkę. Mimo prób przywrócenia czynności życiowych przez ratowników medycznych i strażaków dziecko zmarło.

Niestety w dalszym ciągu nie są znane okoliczności wypadku i tego, jak doszło do tragedii. Na miejscu zjawiły się odpowiednie służby, które mają na celu ustalenie szczegółów.

Nie żyje 5-letnia dziewczynka

W niedzielę wieczorem niedługo po godz. 20:00 w miejscowości Wybudowania Darowskie w gminie Krasin na Kaszubach Strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło chwilę wcześniej.

5-letnia dziewczynka została przejechana przez ładowarkę samojezdną (pojazd podobny do koparki). Służby bezzwłocznie zjawiły się na miejscu, a równocześnie z nimi ratownicy medyczni i policjanci.

Dziecko zostało poddane czynnościom reanimacyjnym, jednak bezskutecznie. Niedługo po tym dziewczynka zmarła. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa w rozmowie z Onetem powiedział, że okoliczności tragedii nie są znane.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W dalszym ciągu trwają ustalenia w jaki sposób mogło dojść do tego przerażającego zdarzenia, jednak dotychczas nie zdradzono żadnych szczegółów. Strażacy nie powiedzieli, jak dziewczynka mogła znaleźć się w takim miejscu.

Wybudowania Darowskie – #wypadek 5-letnia dziewczynka przejechana przez ładowarkę. Trwa udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy – napisali strażacy z KW PSP Gdańsk na Twitterze, dwie godziny później podając, że jest ofiara śmiertelna.

Wypadek pod Kościerzyną

Informacja o wypadku w woj. pomorskim błyskawicznie rozeszła się w mediach, w czym pomogli Gdańscy strażacy za pośrednictwem mediów społecznościowych, oznaczając poszczególne media w opublikowanym wpisie.

Serwis remiza.pl, specjalizujący się tematyką straży pożarnej poinformował, że na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zastępy, natomiast Polsat News informuje, że razem z nimi dwie karetki.

Jeśli tylko zjawią się szczegóły tej wielkiej tragedii i zostanie ustalone, jak do niej mogło dojść na pewno was o tym poinformujemy.

Zobacz zdjęcie:

????⚠️#Kościerzyna, Wybudowania Darowskie – #wypadek 5-letnia dziewczynka przejechana przez ładowarkę‼️ trwa udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, 2️⃣???? @PSP_Koscierzyna @RadioGdansk @remizapl @TVPGdansk @tvn24pomorze @PolsatNewsPL @Strazacki

— KW PSP Gdańsk (@KW_PSP_GDANSK) May 9, 2021

5-letnia dziewczynka została potrącona przez ładowarkę samojezdną. Dziecko zmarło dwie godziny później.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.onet.pl, remiza.pl

Tagi: dziewczynka
Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz