Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tomasz Kammel podpisał „świadectwo woli”. Po swojej śmierci dziennikarz wciąż będzie „pomagał”
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.09.2022 20:42

Tomasz Kammel podpisał „świadectwo woli”. Po swojej śmierci dziennikarz wciąż będzie „pomagał”

Tomasz Kammel
fot. TRICOLORS/East News

Tomasz Kammel poinformował swoich fanów o szlachetnej inicjatywie, do której właśnie dołączył. Prowadzący „Pytanie na śniadanie” udostępnił na swoim profilu na Instagramie informacje o „świadectwie woli”. O co chodzi?

Gwiazdor TVP znany jest ze swojego poczucia humoru i licznych żartów, jakie opowiada nie tylko na antenie, ale również za kulisami show „Pytanie na śniadanie”. Tym razem prezenter – zupełnie poważnie – oznajmił, że podpisał „świadectwo woli”.

Tomasz Kammel zdradził, na czym ono konkretnie polega i zachęcił wszystkim swoich obserwatorów, aby dołączyli do tej szlachetnej inicjatywy.

Tomasz Kammel zachęcił fanów do podpisania „świadectwa woli”

Dziennikarz jest niesamowicie aktywny na swoim Instagramie, gdzie z chęcią dzieli się informacjami na temat swojej pracy i życia prywatnego. Tym razem Tomasz Kammel zwrócił się do swoich obserwatorów z niezwykle ważną sprawą. Poinformował ich o podpisaniu „świadectwa woli”.

Na swoim InstaStory prowadzący program „Pytanie na śniadanie” nie tylko wyjaśnił, na czym dokładnie polega ta inicjatywa, ale też zamieścił specjalny odnośnik, który w łatwy sposób pomoże internautom dołączyć do akcji.

-Świadectwo woli to wyrażenie zgody na pobranie po śmierci komórek, tkanek i narządów. Swoją pozytywną postawę wobec dawstwa możesz wyrazić aktywnie — wypełnij i miej przy sobie — napisał Tomasz Kammel na Instagramie, zamieszczając jednocześnie link do dokumentu.

Tomasz Kammel wziął udział w „Biegu po nowe życie”

Gwiazdor zdradził, że informuje swoich fanów o świadectwie woli, dlatego, że zmotywowała go do tego jedna z ostatnich akcji, w których sam brał udział. Prezenter pojawił się na ostatnim „Biegu po nowe życie”, czyli wydarzeniu, które promuje ideę świadomego dawstwa narządów. Event miał miejsce w ten weekend.

Tomasz Kammel zdradził, że on sam już dawno ma za sobą wypełnienie oświadczenia i wyrażenie zgody na wykorzystanie narządów po śmierci. Wyznał również, że ma nadzieję na to, że wielu jego obserwatorów również dołączy do tej inicjatywy i podpisze „świadectwo woli”.

-Ja swoją deklarację wypełniłem już jakiś czas temu, ale liczę, że Wy również to dzisiaj zrobicie — zaapelował dziennikarz na Instagramie.

Zobacz zdjęcia:

Tomasz Kammel
Tomasz Kammel
Tomasz Kammel

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Tomasz Kammel podczas koncertu nagle zwrócił się do publiczności. Miał zaskakującą prośbę
  2. Będzie ślub, ale to nie wszystko. Uczestnicy „Sanatorium miłości” ogłosili radosną nowinę, mają wielkie plany
  3. 17 lat temu TVN wyemitował serial „Niania”. Tamara Arciuch miała z nim wielki problem