Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To koniec. Beata Tyszkiewicz i jej córka podjęły decyzję w głośnej sprawie mieszkania gwiazdy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.02.2022 17:48

To koniec. Beata Tyszkiewicz i jej córka podjęły decyzję w głośnej sprawie mieszkania gwiazdy

Beata Tyszkiewicz
instagram.com@plejadapl

Beata Tyszkiewicz w maju 2017 przeszła zawał serca. Od tego czasu wycofała się z życia publicznego. Niestety jej problemy ze zdrowiem się pogarszają, a teraz ona i jej córka mają poważne problemy, związane z mieszkaniem.

Córka Beaty Tyszkiewicz, Karolina Wajda, chciała pomóc mamie z codziennymi obowiązkami i z nią zamieszkać. Okazało się to jednak niemożliwe. Jaką decyzję podjęły kobiety?

Beata Tyszkiewicz nie może mieszkać z córką?

Karolina Wajda mieszka 50 kilometrów od Warszawy. Tyszkiewicz nie chciała wyprowadzać się z miasta, więc postanowiły, że córka zamieszka z matką. Niestety pojawiły się problemy prawne.

Mieszkanie Beaty Tyszkiewicz jest lokalem komunalnym. Karolina Wajda ma dom w Warszawie, ale jest on od dawna i na stałe wynajęty innym lokatorom. Jednak to właśnie przez to nie może zostać zameldowana u mamy.

Córka Beaty Tyszkiewicz zostałaby potraktowana jako „nielegalna lokatorka”. Karolina może jedynie odwiedzać matkę, a to oznacza codzienne podróże z miejscowości oddalonej 50 km od stolicy. Zatrudniła też gosposię do pomocy.

Karolina Wajda usłyszała u urzędników, że może jedynie „pomieszkiwać” u Beaty Tyszkiewicz. Kobieta nie kryje rozgoryczenia w rozmowie z magazynem „Świat i ludzie”:

Żeby zamieszkać z moją mamą, musiałabym sprzedać mieszkanie w Warszawie. Zostałam potraktowana jak ktoś, kto poszukuje miejsca, „by się zaczepić” w stolicy, a nie opiekować się rodzicem. To absurd – mówi Karolina Wajda.

Córka Beaty Tyszkiewicz wyjaśnia, że zaakceptowały decyzję urzędników. Nie miały zresztą wyjścia. Karolina dodaje też, że wciąż zamierza codziennie odwiedzać matkę, mimo że podróż zajmuje jej godzinę.

Źródło: Pomponik, „Świat i ludzie”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przejmująca wiadomość o malutkiej wnuczce Witolda Paszta. Łzy napływają do oczu
  2. Emocje sięgnęły zenitu w „Pytaniu na śniadanie”. Dziennikarka na wizji nie mogła opanować łez
  3. Kurdej-Szatan, Woźniak-Starak, Drzyzga publikują ten sam komunikat. Gwiazdy wstrząśnięte sytuacją w Ukrainie