Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc. Teraz wyszło na jaw, co wyprawia się w jego kręgach. Łamiące wieści?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 13.07.2023 21:08

Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc. Teraz wyszło na jaw, co wyprawia się w jego kręgach. Łamiące wieści?

Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc
Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc, fot. Jakub Kamiński/East News

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w kraju, znanym nawet przez ludzi niezwiązanymi z wiarą katolicką. Ubiegły rok nie był dla niego jednak zbyt udany, dlatego zwrócił się o pilną pomoc do swoich wiernych. 

Fundacja Tadeusza Rydzyka w tarapatach?

Jak donosi portal „Fakt” fundacja Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka przyniosła w 2022 roku znacznie mniejsze zyski niż w poprzednich latach. Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym, w ubiegłym roku uzyskała nieco ponad 50 milionów złotych, co jest wynikiem o 6 milionów złotych niższym niż w 2021 roku. Co ważne, większość przychodów pochodziła z darowizn, które z kolei spadły o ponad 5 milionów rok do roku. 

Mimo tak wysokich wpływów, fundacja zapłaciła tylko nieco ponad 22 tysiące złotych podatku dochodowego.

Grabarz opowiedział o pogrzebie, na który nikt nie przyszedł. Ujawnił, kogo pochowali. Wstrząsające szczegóły

Tadeusz Rydzyk zwrócił się o wsparcie

Tadeusz Rydzyk już na początku roku zwrócił się do wiernych na antenie telewizji Trwam z prośbą o wsparcie. Duchowy skarżył się przy tym na reformę podatkową rządku, a konkretnie Polski Ład, który podwyższał kwotę wolną od podatku do wysokości 30 tysięcy złotych i zmieniał podstawową stawkę PIT z 17 do 12 procent. 

– Dlatego istotnemu zmniejszeniu ulegnie również kwota podatku, którą emeryci, renciści oraz osoby z niższymi dochodami będą mogli przekazać na cele statutowe naszej fundacji – zacytował jego wypowiedź portal „Fakt”. 

Tadeusz Rydzyk skarży się na ludzi bogatszych

Zdaniem Tadeusza Rydzyka ludzie bogatsi „mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra”. Równocześnie otrzymuje od hojne dotacje od partii rządzącej. Jakiś czas temu głośno było o przelewach opiewających na kwotę 36 tysięcy złotych, które miały wpływać za „transmisję na żywo Mszy Świętej”. 

Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc 1.jpg
Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc, fot. Jakub Kamiński/East News
Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc 2.jpg
Tadeusz Rydzyk zwrócił się pilnie o pomoc, fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Źródło: Fakt