Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grabarz opowiedział o pogrzebie, na który nikt nie przyszedł. Ujawnił, kogo pochowali. Wstrząsające szczegóły
Michał Fitz
Michał Fitz 13.07.2023 13:28

Grabarz opowiedział o pogrzebie, na który nikt nie przyszedł. Ujawnił, kogo pochowali. Wstrząsające szczegóły

grabarz
fot. CanvaPro; tiktok.com/robas000

Grabarz, którego konto na Tik Toku śledzi prawie 200 tysięcy obserwujących, dzięki aplikacji przybliża szczegóły swojego niepopularnego zawodu. Jedno z wyznań grabarza dotyczy pogrzebu, na który nikt nie przyszedł. 

Grabarz opowiada o swoim zawodzie na TikToku

Użytkownik o pseudonimie “Robas000” regularnie zwraca się do swoich widzów, by przybliżyć im swój nietypowy zawód. Choć mało kto chciałby go uprawiać, wiele osób jest zainteresowanych jednak tym, jak wygląda w praktyce. Grabarz codziennie otrzymuje mnóstwo pytań, na które regularnie odpowiada.

Już wcześniej opisał, jak wyglądało otwieranie grobu po wielu latach. Ostatnio jednak został zapytany, “czy robił pogrzeb, na którym nikt się nie pojawił". Okazuje się, że takich sytuacji było wiele. 

Jarek i Gosia z "Chłopaków do wzięcia" nie są już sami. Mają problem z najmniejszym członkiem rodziny

Grabarz o pogrzebach, na których nikogo nie było

Mężczyzna wyjaśnił, że pogrzeby bez żałobników oczywiście nie są codziennością, ale jak najbardziej się zdarzają. Jak można było przypuszczać, przeważnie dotyczą one pochówku osób bezdomnych, które od dawna nie miały kontaktu z bliskimi.

Wyjaśnił jednak, że zdarzały się też takie pogrzeby, na które bliscy mieli możliwość przyjścia i wiedzieli o pochówku, a mimo to się nie zjawiali. Te są najbardziej przykre.

Najbardziej przykre pogrzeby

Grabarz wyjaśnił, że ta najsmutniejsza kategoria pochówków dotyczy małych dzieci. Kilka razy zdarzyło mu się, że chował malutkie trumienki, w których czasem były ledwie narodzone dzieci. Mimo to rodziców na pogrzebie nie było. Grabarz jednak nie ocenia takich osób i stara się rozumieć motywy ich działań.

Z jednej strony to rozumiem. Nie każdy rodzic jest w stanie pojawić się na takim pogrzebie, ponieważ trauma im na to nie pozwala.

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @rzepa.94 ♬ dźwięk oryginalny - Grabarz
Tagi: tiktok