Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Fani serialu „Świat według Kiepskich” mogą spodziewać się kolejnych odcinków. Pojawią się nowe osoby
Karol Osiński
Karol Osiński 24.02.2021 17:16

Fani serialu „Świat według Kiepskich” mogą spodziewać się kolejnych odcinków. Pojawią się nowe osoby

świat według kiepskich
fot. facebook.com/kiepscy

Popularny Świat według Kiepskich jednak doczeka się swojej kontynuacji. Producenci potwierdzili, że nowe odcinki sitcomu pojawią się w telewizji wiosną. Wiadomo także, kto zastąpi popularnego Mariana Paździocha, w którego postać przez ponad 20 lat wcielał się zmarły w styczniu Ryszard Kotys. Według doniesień Super Expressu będzie to jego nieślubny syn Janusz Paździoch, którego gra Sławomir Szcześniak. Postać młodego Paździocha pojawiała się epizodycznie we wcześniejszych odcinkach.

Ciężko wyobrazić sobie Świat według Kiepskich bez Mariana Paździocha, czy Arnolda Boczka. Aktorzy wcielający się w te postacie zmarli, jednak producenci postanowili, że to nie koniec popularnego sitcomu.

Nowa postać w serialu Świat według Kiepskich

Śmierć Ryszarda Kotysa spowodowała, że w sercach fanów bohaterów z kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 pojawiła się trudna do załatania dziura. Marian Paździoch to bezapelacyjna gwiazda sitcomu, który mimo swojej negatywnej sylwetki zaskarbił sobie uwielbienie setek tysięcy Polaków zaangażowanych w przygody Ferdynanda Kiepskiego i jego sąsiadów.

Jednak nie wolno zapominać o wcześniejszych aktorach Kiepskich, którzy na zawsze odeszli z tego świata. 20 października 2020 roku Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci Dariusza Gnatowskiego, serialowego Arnolda Boczka, który podobnie jak Marian Paździoch był sąsiadem Ferdynanda Kiepskiego, jednak mieszkał piętro wyżej.

Serial opierał się głównie na spotkaniach wyżej wymienionej trójki, pod toaletą na korytarzu, która zazwyczaj była zajęta, przez co rodziły się konflikty. Ciężko wyobrazić sobie inny scenariusz popularnego serialu, jednak wszystko wskazuje na to, że scenarzyści mają pomysł na jego uzupełnienie.

Super Express podaje, że postać Mariana Paździocha zostanie zastąpiona jego nieślubnym synem Januszem Paździochem (Sławomir Szczęśniak), który już wcześniej pojawiał się w sitcomie. Były to jednak epizodyczne role, które pojawiały się nieregularnie. Tymczasem producenci postanowili, że młody Paździoch będzie stałym lokatorem przy ulicy Ćwiartki 3/4.

Zmiany w Świecie według Kiepskich

Zdaniem wielu ludzi Świat według Kiepskich po śmierci Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego nigdy nie będzie taki sam. I słusznie, ponieważ ciężko wyobrazić sobie serial bez głównych postaci, które występowały w nim regularnie od ponad 20 lat. Były reżyser serialu Janusz Sadza stwierdził, że produkcja już dawno powinna zostać zakończona „z honorem”.

Dodam swoje skromne trzy grosze… DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że trzepie się kasę, dopóki można i jakkolwiek się da – napisał na swoim Facebooku Janusz Sadza.

Jednak postać Janusza Paździocha, jako stałego mieszkańca kamienicy Kiepskich to niejedyna zmiana, jaką producenci zamierzają wprowadzić do scenariusza sitcomu. Na znacznie więcej wątków będą mogli liczyć aktorzy, którzy pojawiali się w serialu tylko epizodycznie.

Będą to m.in. Andrzej Gałła, wcielający się w postać prezesa Kozłowskiego, a także Joanna Kurowska, która w większości odcinków pojawiała się, jako małżonka Kozłowskiego, również m.in. Grażynka, przyjaciółka Halinki Kiepskiej ze szpitala.

Zobacz zdjęcie:

Postać Mariana Paździocha zostanie zastąpiona jego nieślubnym synem Januszem Paździochem, którego gra Sławomir Szczęśniak.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces