Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Co dalej ze „Światem według Kiepskich”? Producenci podjęli zdumiewającą decyzję
Karol Osiński
Karol Osiński 01.02.2021 19:12

Co dalej ze „Światem według Kiepskich”? Producenci podjęli zdumiewającą decyzję

fot. facebook.com/kiepscy

Kilka dni temu Polskę obiegła fatalna informacja o śmierci Ryszarda Kotysa. Aktor przez ponad 20 lat wcielał się w postać Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich. Od tego momentu fani zaczęli się zastanawiać, co dalej z popularnym sitcomem. Okazuje się, że producenci nie mają zamiaru kończyć z projektem. Jeden z byłych reżyserów Kiepskich, Janusz Sadza wyraził w mediach społecznościowych swoje oburzenie.

Śmierć jednego z głównych aktorów serialu Świat według Kiepskich spowodowała wielki żal i smutek w sercach telewidzów. Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku pożegnaliśmy Dariusza Gnatowskiego, czyli serialowego Arnolda Boczka. Mimo tego produkcja ma być kontynuowana.

Świat według Kiepskich będzie kontynuowany

Świat według Kiepskich od 22 lat gości na ekranach polskich telewizorów. Przez wielu nazywany jest wręcz kultowym sitcomem, który jako jedyny przedstawia prawdziwe realia i problemy życia polskich rodzin. Niestety przez pandemię koronawirusa jego produkcja musiała zostać wstrzymana. Wówczas nikt nie spodziewał się, że wrócą do nagrywania w okrojonym składzie.

Śmierć Ryszarda Kotysa była ogromnym szokiem zarówno dla producentów serialu, jak i jego fanów. Aktor zmarł w wieku 88 lat po długiej walce z chorobą. Jego serialowa małżonka Renata Pałys zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską, że chorował na koronawirusa. Był jednym z głównych aktorów sitcomu, zatem mało kto wyobraża sobie jego kontynuację bez udziału Kotysa.

Jednak niestety to niejedyna strata, jaka dotknęła popularnych Kiepskich. 20 października 2020 roku kraj obiegła tragiczna informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, który w serialu grał Arnolda Boczka, jedną z głównych postaci. Już wtedy zastanawiano się, co będzie z losami serialu. Wygląda na to, że wszystko zmierza ku kontynuacji.

Mimo tego, że producenci nie zdecydowali się na zatrudnienie nowych postaci w miejsce Mariana Paździocha i Arnolda Boczka, to uznali, że serial musi zostać kontynuowany. Aktorzy wkrótce wrócą na plan i będą przygotowywać się do kolejnego sezonu.

Świat według Kiepskich zmarli aktorzy

Świat według Kiepskich jest serialem, w którym od samego początku grali aktorzy w średnim lub starszym wieku. Wyjątkami mogą być tutaj Barbara Mularczyk (Mariolka), oraz Bartosz Żuchowski (Walduś). Potem epizodycznie pojawiali się także inni.

Niestety, wymieranie aktorów serialu zaczęło się już 3 lata po jego emisji. Jako pierwszy zmarł Kazimierz Ostrowicz, aktor grający drugoplanową postać, Boryska. W 2006 roku odszedł Leon Niemczyk, który wcielał się w różne postacie. Rok później pożegnaliśmy Krystynę Feldman, czyli serialową Rozalię Kiepską.

Do znanych aktorów, którzy występowali w Kiepskich, a dziś już niestety nie żyją, należy zaliczyć m.in. Bohdana Smolenia, Jerzego Cnotę, czy Zofię Czerwińską. Jeden z byłych reżyserów serialu Janusz Sadza wyraził na Facebooku oburzenie chęcią kontynuacji serialu i stwierdził, że powinien zostać zakończony z honorem już kilkanaście lat temu.

Dodam swoje skromne trzy grosze… DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że trzepie się kasę, dopóki można i jakkolwiek się da – napisał Janusz Sadza.

Zgadzacie się z opinią byłego reżysera?

Zobacz zdjęcie:

Świat według Kiepskich

Były reżyser Świata według Kiepskich, Janusz Sadza wyraził swoje oburzenie dalszą produkcją serialu. Jego zdaniem powinien zostać zakończony już dawno temu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: msn.com

Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz