Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Stres u kobiet w największym stopniu wywołują… ich partnerzy. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości
Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska 01.08.2019 14:39

Stres u kobiet w największym stopniu wywołują… ich partnerzy. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

stres
pixabay.com

Stres u kobiet spowodowany jest nie tylko pracą, ale również obowiązkami poza nią. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Today Moms, źródłem napięcia u pań zajmujących się domem najczęściej są ich… partnerzy!

Bycie mamą to zarówno piękne, jak i bardzo trudne doświadczenie. Natłok obowiązków często prowadzi do przygnębienia i frustracji. Sprawy znacznie się komplikują, gdy nasz własny partner nie okazuje się wystarczającym wsparciem.

Codzienny stres

Today Moms przeprowadziło badania na 7 tysiącach amerykańskich matek. Na podstawie ich odpowiedzi wywnioskowano, że panie oceniają swój poziom stresu na 8,5 (w 10-stopniowej skali).

Kolejne pytania dotyczyły bezpośredniego źródła napięcia. Dla 46% (!) zamężnych i posiadających dzieci kobiet, jego przyczyną byli… partnerzy. Panie wskazały mężczyzn, którzy zajmują się domem wyłącznie w niewielkim stopniu i nie angażują się w wychowywanie dzieci.

Mężczyzna jak dziecko?

Badane przyznały, że bycie w związku z mężczyzną można przyrównać do posiadania kolejnego potomka:

– 7-latek będzie siedmiolatkiem, ale 35-latek zachowujący się jak 7-latek jest bardziej stresujący, ponieważ powinien wiedzieć lepiej – podsumowała jedna z badanych.

Terapeuta Hal Runkel, autor książek o rodzicielstwie i małżeństwie, a prywatnie ojciec dwójki nastolatków, objaśnił, iż wiele kobiet, które posiadają dzieci, przestają traktować swojego ukochanego jak równego partnera, a wyłącznie pomocnika. To główne źródło napięcia i braku porozumienia.

Jak temu zaradzić?

Specjalista podkreśla, że podstawą jest dialog. Rozmowa o swoich potrzebach i oczekiwaniach jest pierwszym krokiem ku bezstresowemu życiu. Inna kwestia dotyczy wspólnego spędzania czasu. Choć praca i obowiązki domowe zajmują większą część dnia, warto spróbować znaleźć chociażby chwilę na bycie tylko we dwoje. To z pewnością pozwoli złagodzić stres, a przy tym poprawi komunikację.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Stres

Prawie 50% kobiet wyznało, że głównym źródłem codziennego stresu są mężowie. Brak pomocy ze strony partnera jest dla nich bardzo trudny.

stres

Znany terapeuta, Hal Runkel, doradza, by powiedzieć mężowi o swoich oczekiwaniach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Eleni po 25 latach zwróciła się do mordercy swojej córki. Jej słowa wywołały wielkie poruszenie
  2. Mąż był dla Krystyny Loski całym światem. Dziś spikerka razem z córką spełnia jego ostatnie życzenie
  3. Aktor „Na dobre i na złe” zamieścił homofobiczny tekst na Twitterze! Tomasz Lis odpowiedział w mistrzowskim stylu
  4. Anna Świrszczyńska o mężczyznach: „Mam 60 lat, a mogłabym kochać równocześnie dwóch, trzech”
  5. Magda Mołek opublikowała nowe zdjęcie. Fani pytają: „Jesteś w ciąży?”

Źródło: megamamy.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów