Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Strażnik więzienny wyjawił, co za kratami może czekać Maksymiliana F. Kulisy przyprawiają o dreszcze
Sara Karmańska
Sara Karmańska 04.12.2023 23:09

Strażnik więzienny wyjawił, co za kratami może czekać Maksymiliana F. Kulisy przyprawiają o dreszcze

Strażnik więzienny, Maksymilian F.
Strażnik więzienny wyjawił, co za kratami może czekać Maksymiliana F., fot. Canva/RDNE Stock project, Pexels, Rattankun Thongbun, Getty Images Pro

Niedawno media obiegła wiadomość o tragedii, do której doszło we Wrocławiu. Maksymilian F. postrzelił dwóch policjantów, przez co obaj walczyli o życie. Niestety obaj przegrali tę walkę w odstępie zaledwie kilku godzin. Co może czekać oprawcę funkcjonariuszy, kiedy trafi do więzienia? 

Maksymilian F. obecnie przebywa w areszcie

Maksymilian F. usłyszał wyrok pół roku więzienia za oszustwa. W piątek po 44-latka przyjechali dwaj policjanci, którzy mieli zawieźć go na izbę zatrzymań. Zatrzymany około godziny 22:40 nagle wyciągnął broń i strzelił do dwóch funkcjonariuszy, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Szybko rozpoczęto poszukiwania i już po kilku godzinach udało się ująć sprawcę.

Maksymilian F. obecnie przebywa w areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch funkcjonariuszy. Za popełnione zbrodnie grozi mu dożywocie. 

“Zażenowanie i poczucie niesprawiedliwości”. Ksiądz padł ofiarą wstrząsającej kompromitacji. Niebywałe, do czego posunęli się ludzie Policja zabrała głos ws. Gabriela Seweryna. Nie pozostawili wątpliwości. Tak wyglądała dramatyczna akcja

Co może czekać Maksymiliana F. w więzieniu?

Portal „o2” skontaktował się z autorem bloga „Służba Więzienna Okiem Klawisza”, by zapytać, w jaki sposób Maksymilian F. może być traktowany przez współwięźniów za kratkami. Jak się okazuje, dzięki atakowi na policjantów mężczyzna może cieszyć się „wyższymi moralami” niż skazani za inne przestępstwa. 

Tacy więźniowie mają na pewno wyższe morale względem innych skazanych. To jest ich takie „osiągnięcie”. Kiedy inni pytają, za co siedzisz i usłyszą odpowiedź, mówią „to szacun” - powiedział w rozmowie z “o2”.

Mężczyzna podkreślił także, że choć taka osoba po trafieniu do więzienia może być już spokojna, trzeba zachować stałą czujność i „nie można zapominać, za co jest skazana”.

ZOBACZ TEŻ: Więzienny klawisz nie wytrzymał. TO czeka zabójcę 5-latka w więzieniu. Zbysław C. musi się przygotować. Ale czy to możliwe?

Przeciwko Maksymilianowi F. mogą zostać zastosowane specjalne środki ostrożności

Autor bloga „Służba Więzienna Okiem Klawisza” dodał także, że fakt, że Maksymilian F. zaatakował policjantów, sprawi, że Służba Więzienna będzie musiała zwrócić szczególną uwagę na osadzonego. Z tego powodu może się okazać, że gdy Maksymilian F. trafi do więzienia, zostaną podjęte wobec niego specjalne środki ostrożności, takie jak prewencyjne stosowanie kajdanek. Z tego samego powodu dwóch funkcjonariuszy najprawdopodobniej zostanie wyposażonych w kamizelki kuloodporne czy przeciwuderzeniowe. 

Z uwagi na charakter podejrzenia popełnienia przestępstwa może być sklasyfikowany jako niebezpieczny, czyli izolowany od wszystkich. Dostanie wówczas inny ubiór czy pojedynczą celę mieszkalną - wyjawił strażnik więzienny w rozmowie z “o2”. 

Źródło: o2