Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Stażysta ginekologii ma już dość, wystarczył tylko miesiąc „Nie wytrzymam dłużej, po ostatniej pacjentce miałem ochotę uciec”
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 23.09.2020 13:06

Stażysta ginekologii ma już dość, wystarczył tylko miesiąc „Nie wytrzymam dłużej, po ostatniej pacjentce miałem ochotę uciec”

ginekolog
fot. unsplash.com/Online Marketing

Stażysta ginekologii: – gdy patrzę na moje pacjentki, nie mogę uwierzyć, że to XXI wiek

-Nie mogę uwierzyć, że żyjemy w XXI wieku, gdy widzę okolice intymne polskich pacjentek. Nie każda musi lubić depilację i to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Jednak prawdziwą zagadkę stanowi dla mnie fakt, że kobiety po prostu się nie myją! Mają dostęp do wody, a płyn do higieny intymnej czy mydło kosztują kilka złotych. Patrzę na ich piękne fryzury i umalowane paznokcie i zastanawiam się, dlaczego pozwalają sobie na takie zaniedbanie intymnej strefy.

Stażysta ginekologii, 26-letni mężczyzna na studiach medycznych, robi praktyki w szpitalu położniczym i przychodni leczenia niepłodności. Jego odważne wyznanie może wprawić w osłupienie, okazuje się, że polskie pacjentki skutecznie obrzydziły mu wybrany kierunek: –Nie wytrzymam dłużej, po ostatniej pacjentce miałem ochotę uciec.

  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna
  2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
  3. Trwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł

Stażysta ginekologii zdecydowanie ma już dosyć swoich praktyk ginekologicznych. Choć chce pomagać najlepiej jak umie, a medycyna jest jego pasją, to jednak odbywając praktyki, dowiedział się, jakiej profesji z pewnością nie chce wykonywać, pacjentki skutecznie mu to obrzydziły.

Stażysta jest pod wrażeniem zacofania swoich pacjentek w kwestii higieny intymnej. Sam dziwi się, dlaczego kobiety, które są z góry umówione na wizytę, nie dbają o to, by przyjść umyte i choć trochę wydepilowane. Okazuje się, że wciąż mnóstwo Polek nie depiluje bikini. Z punktu widzenia lekarskiego, chodzi tylko o ułatwienie badania, które gęste owłosienie potrafi znacznie utrudnić.

Ostatnia pacjentka zadecydowała o wszystkim

-Gdy zobaczyłem ostatnią pacjentkę, poczułem zupełnie nielekarskie emocje. Jako doktor naprawdę chce pomagać i interesuje mnie tylko to, co dolega pacjentce i w jaki sposób mogę ją wyleczyć. Jednak, gdy zobaczyłem kobietę, która przez dwa miesiące nie wyjęła z siebie tamponu, bo jak twierdziła, zapomniała, miałem dość. Jestem pewien, że nie chcę pracować w tej specjalizacji.

Szczere wyznania stażysty są bardzo zaskakujące. Trudno sobie wyobrazić, by przed wizytą u lekarza nie skorzystać z prysznica, a jednak taka sytuacja według słów młodego lekarza zdarza się pacjentkom notorycznie. Z kolei wielu ginekologów wytyka swoim pacjentkom ogromny błąd. Nie chodzi o kwestie higieny, a jak twierdzą, o brak logicznego myślenia w dbałości o zdrowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

STAŻYSTA

Stażysta przyznał, że chce pomagać, ale pacjentki skutecznie go odwodzą od wybranej specjalizacji.

stażysta

Mężczyzna uważa, że musi poszukać innej specjalizacji.

stażysta

Zdaniem mężczyzny kobiety zachowują się, jakby nie miały dostępu do bieżącej wody i mydła.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Minister zdrowia przekazał złe wiadomości. Dotyczą wszystkich Polaków, było nieuniknione
  2. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd”
  4. Kobieta znalazła w ogródku dziwne, niebieskie jajka. Udało jej się nagrać moment wyklucia, niezwykłe
  5. Krzysztof Jackowski zdradził swoje dwie, porażające wizje. Jasnowidz zwiastuje wielkie zmiany, mamy się czego obawiać?
  6. Elżbiecie dokuczała nawracająca dolegliwość, postanowiła przez 10 dni pić codziennie szklankę soku z buraka. Lata cierpienia zakończyły się w mgnieniu oka

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania