Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kierowco. Duże zmiany na stacjach benzynowych, każdy Polak będzie musiał się dostosować
Angelika Bielska
Angelika Bielska 22.06.2020 10:35

Kierowco. Duże zmiany na stacjach benzynowych, każdy Polak będzie musiał się dostosować

stacja benzynowa
fot. pixabay.com / paulbr75

Sprawa dotyczy nowego oznakowania na polskich stacjach. Rozporządzenie Ministerstwa Klimatu wprowadziło nowe zasady – w dniu dzisiejszym wchodzą one do opiniowania. W związku, z czym będziemy się musieli przyzwyczaić do nowego oznaczenia diesla czy benzyny. Każda stacja benzynowa będzie musiała się dostosować.

Stacja benzynowa to najczęściej odwiedzane miejsce przez kierowców. Teraz szykują się na niej spore zmiany, z którymi Polacy muszą się liczyć. Sprawa dotyczy ujednolicenia oznakowania. Kierowcy mogą mieć problem z przyzwyczajeniem się do nowych oznaczeń, jednak nie będą mieć wyboru – to rządowe, obowiązkowe zmiany.

Stacja benzynowa i duże zmiany

Resort klimatu przygotował dokument, opisujący nowe oznaczenia paliw w Polsce. Rozwiązania znajdujące się w dokumencie idą w parze z zasadami oznakowania, które stosowane są w całej Unii Europejskiej. Do tej pory było zupełnie inaczej – tylko niektóre ze stacji paliw stosowały się do unijnej dyrektywy. Obecnie będą się musiały do niej dostosować także stacje, które unikały nowej symboliki.

Rozporządzenie bierze także pod uwagę obowiązek stosowania nowej symboliki w instrukcji obsługi samochodów, na korku i klapce wlewu.

  1. Niektóre dzieci dostaną 1000 złotych bonu turystycznego? Rząd przewidział dodatkowy bonus dla wybranej grupy
  2. Natychmiast pozbędziesz się mszyc z roślin dzięki 1 łyżeczce sody oczyszczonej. Niebywały, bajecznie skuteczny wywar zrobisz z łatwością
  3. Pilne informacje dla podróżnych, jest oficjalny komunikat. Już od jutra wielka zmiana, Polacy będą zachwyceni

Nowe symbole i ich wygląd

Kółko – tym symbolem będzie oznakowana benzyna silnikowa. W kółku pojawią się oznaczenia: E5, E10 lub E85. Z czego E to symbol etanol, liczba natomiast określa maksymalną zawartość procentową etanolu w paliwie.

Kwadrat – to symbol dotyczący oleju napędowego. Obok pojawią się oznakowania: B7, B10 i XTL. W tym wypadku B oznacza biodiesel. Liczba obok natomiast, to maksymalna zawartość procentowa biodiesla w paliwie.

W dniu dzisiejszym dokument będzie opiniowany. Po drodze do oficjalnego, ogłoszenia nowych zasad, jest jeszcze osiem etapów, które musi przejść dokument. W związku, z czym jeszcze przez moment wasza ulubiona stacja paliw, może zostać nienaruszona nowymi zasadami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pracownik

Jak szybko kierowcy przyzwyczają się do nowych oznakowań na stacji paliw?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znów wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. LGBT+ nie wyrażają zgody na opluwanie i brak poszanowania
  2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?
  3. Niania opiekowała się bliźniakami. Ukryta kamera nagrała, co naprawdę robiła z dziećmi, rodzice nie mogli uwierzyć
  4. Kuba Wojewódzki krytykuje związek Anny Muchy? Zdradził szczegóły z przeszłość jej partnera, zaskakujące fakty wyszły na jaw
  5. Tysiące osób próbowało zgadnąć, potrafi jedynie 6% z nas. Ile koni naliczysz się na zdjęciu?
  6. Agnieszka Chylińska nie mogła dłużej zwlekać, wystosowała ważny apel. Jej sytuacja jest fatalna

Źródło: msn.com

Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji