Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W środę gigantyczne utrudnienia, będzie paraliż Polski? Nie cofną się o krok, decyzja zapadła
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 26.10.2020 23:16

W środę gigantyczne utrudnienia, będzie paraliż Polski? Nie cofną się o krok, decyzja zapadła

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Od czwartku trwa strajk kobiet, który jest odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego dotyczącą zakazu aborcji eugenicznej. Kobiety w całej Polsce wychodzą na ulicę, a protest składa się z zaplanowanych wcześniej działań.

Najbliższa środa w całej Polsce może okazać się dniem paraliżu całego kraju. Decyzje zostały już podjęte. Polacy powinni przygotować się na liczne utrudnienia.

Nie idziemy do pracy. Wspiera nas coraz więcej przedsiębiorców, którzy nie otrzymali należytej pomocy ze strony państwa. […] Państwo kompletnie nie ma skutecznego planu, jak pomóc firmom, dlatego biznes nas wspiera – przyznała przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Od prawie tygodnia cały kraj znajduje się w stanie zawieszenia. Sytuacja epidemiczna w Polsce staje się coraz bardziej poważna, zaś złe nastroje społeczeństwa sięgają zenitu. Kolejne utrudnienia czekają nas już w najbliższą środę.

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Incydent przed domem Andrzeja Dudy i jego rodziny. Interweniowała Kinga Duda
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Środa w Polsce może wyglądać zdecydowanie inaczej niż zwykle. Została już podjęta decyzja działaniach w całym kraju. Możemy spodziewać się paraliżu i gigantycznych utrudnień, okazuje się, że mogą być nieuniknione.

W piątek kobiety wyszły na ulice miast, by protestować. W Warszawie protest doszedł do Żoliborza, kobiety chciały zebrać się pod domem Jarosława Kaczyńskiego, ten jednak był otoczony przez policję. Z kolei wczoraj protesty miały miejse w kościołach i pod nimi. Dziś również odbyła się blokada ulic, a okazuje się, że to dopiero początek. W środę czeka nas kolejny paraliż.

Jak czytamy na wydarzeniu zamieszczonym na Facebooku, w środę kobiety planują zaprotestować w inny sposób. Odbędzie się powtórka z 2016 roku. Magda Lempart w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiedziała:

Środa w Polsce – gigantyczne utrudnienia w całym kraju

Ogólnopolski Strajk Kobiet – czy przyniesie rezultat?

Ilość kobiet, które uczestniczą w manifestacjach, jest ogromna. W mediach społecznościowych wydarzenia dotyczące protestów biją rekordy udostępnień. W środę kobiety nie pójdą do pracy, plany są już także na piątek.

Dzień przed weeknedem prostety mają skulminować się w stolicy.

-To, co dzieje się dziś na ulicach w Polsce, i to, że już mało kto kłamie o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nasze wielkie zwycięstwo. Nie pozwolimy sobie tego odebrać – powiedziała Marta Lempart w wywiadzie z Gazetą Wyborczą. Przed nami zatem decydujący tydzień strajku kobiet.

O wszystkich wydarzeniach będziemy na bieżąco informować. Jednoczymy się ze wszystkimi kobietami w naszym kraju. Damy radę!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły
  2. Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
  7. Najłatwiejsze ciasto „minutka”. Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający

Źródło: tvn24.pl, Gazeta Wyborcza

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik