Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Słynny sportowiec zabił swoją narzeczoną. Myślał, że to włamywacz
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.02.2021 17:37

Słynny sportowiec zabił swoją narzeczoną. Myślał, że to włamywacz

sportowiec
fot. instagram.com/oscarpistorius

Słynny sportowiec Oscar Pistorius w walentynki 2013 roku zastrzelił swoją dziewczynę. Jego procesem żył wtedy cały świat. Na początku zeznawał, że pomylił narzeczoną z włamywaczem, jednak rodzinie trudno było uwierzyć w tę wersję zdarzeń. Po latach odsiadki okazuje się, że niepełnosprawny biegacz może wyjść przedwcześnie na wolność.

14 lutego 2013 roku Oscar Pistorius zabił swoją ukochaną Reevę Steenkamp, która była modelką. Na początku sportowiec tłumaczył, że był to jedynie nieszczęśliwy wypadek, że pomylił narzeczoną z włamywaczem.

Dokładnie 8 lat temu sportowiec Oscar Pistorius zastrzelił narzeczoną

Noc z 13 na 14 lutego 2013 zmieniła bardzo wiele. Okazała się ona tragiczna dla modelki Reevy Steenkamp, która została postrzelona przez narzeczonego.

Na początku mówiło się, że dziewczyna lekkoatlety Oscara Pistoriusa zginęła w wyniku nieporozumienia, nieszczęśliwego wypadku. Jednak później cała prawda wyszła na jaw.

Cały świat żył wtedy sprawą Oscara Pistoriusa. Zdobył on sławę jako pierwszy biegacz bez nóg, który wystąpił w zwykłych igrzyskach olimpijskich, a nie paraolimpiadzie. Mierzył się na równi z zupełnie zdrowymi rywalami.

Dzięki temu szybko zyskał poklask i rozpoznawalność, miał grono fanów. Zaczęto interesować się jego życiem prywatnym. Właśnie wtedy dowiedziano się, że lekkoatleta spotyka się z modelką Reevą Steenkamp.

W walentynki spotkali się, aby spędzić razem czas, ponieważ od dłuższego czasu nie mieli okazji się widzieć. Nic nie zapowiadało tragedii. Następnego dnia od rana niemal wszystkie media przekazywały, co stało się w domu Pistoriusa.

32-letnia kobieta zginęła na miejscu. Miała rany postrzałowe. 26-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem morderstwa – można było usłyszeć w przekazach.

Historia zabójstwa narzeczonej Oscara Pistoriusa

Biegli podali, że w dniu zabójstwa sportowiec oddał cztery strzały, z czego trzy trafiły w modelkę. Lekkoatleta wciąż nie przyznawał się do zabójstwa z premedytacją i utrzymywał, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Co więcej, w trakcie śledztwa okazało się, że przeprowadził on resuscytację krążeniowo-oddechową ukochanej. Jednak dalej pojawiały się wątpliwości czy zrobił to, bo chciał ją ratować, czy żeby zatuszować swoją winę.

W dodatku co jakiś czas wychodziły na jaw sprawy z przeszłości sportowca. Okazuje się, że Oscar Pistorius był chorobliwe zazdrosny. Kilka lat wcześniej oskarżono go o napaść.

Z kolei w 2012 roku miał grozić znajomemu, którego podejrzewał o romans ze swoją ówczesną partnerką. Przyjaciółka modelki zdradziła, że sportowiec był zazdrosny również i o nią. Nie mógł znieść kontaktów dziewczyny z płcią przeciwną.

Oscar był potwornie zazdrosny i okazywał to niemal za każdym razem. Często w stosunku do Reevy zachowywał się arogancko i to w sytuacjach nieuzasadnionych. Zakazał jej nawet udziału w jednym show, bo wiedział, że wystąpi tam także Mario [przyjaciel Reevy – przyp. Onet]. Ona postawiła jednak na swoim – twierdziła Dominique Piek w rozmowie z Beeld, którą cytuje Onet.

Ostatnio wyszło na jaw, że lekkoatleta kwalifikuje się do zwolnienia warunkowego w marcu 2023 roku. Sąd Apelacyjny przyznał się bowiem do błędów proceduralnych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: