Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Smog jest wyjątkowo szkodliwy dla włosów. Jak chronić je przed toksynami? Skuteczne sposoby
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 21.12.2020 22:45

Smog jest wyjątkowo szkodliwy dla włosów. Jak chronić je przed toksynami? Skuteczne sposoby

smog
fot. Element5 Digital/unsplash.com

Smog: włosy są szczególnie narażone na niekorzystne działanie toksyn, zanieczyszczeń i spowitego mgłą powietrza. Jesienią i zimą, kiedy sezon grzewczy trwa w najlepsze, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dbałość o stan i kondycję naszych kosmyków. Jak chronić włosy przed toksynami? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby.

Zadbane, piękne i zdrowe włosy są marzeniem większości kobiet. W sezonie jesienno- zimowym ochrona przed szkodliwymi toksynami powinna stanowić postawę naszej pielęgnacji. Najważniejsze jest, by poznać potrzeby naszych pasm i dołożyć wszelkich starań, by sprostać im w jak największym stopniu. Z pomocą przyjdą specjalistyczne kosmetyki, zapewniające maksymalną ochronę.

Smog: włosy są szczególnie narażone

Nie jest tajemnicą, że nasz kraj znajduje się w czołówce państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Ludzie w maskach antysmogowych stają się nieodłącznym elementem naszej codzienności.

Jakie szkodliwe substancje znajdziemy w smogu? Chodzi oczywiście o pyły nisko cząsteczkowe, dwutlenek siarki, tlenki azotu, metale ciężkie, jak chociażby rtęć, ołów, chrom, mangan. Tak zanieczyszczone powietrze ma destrukcyjny wpływ na ogólny stan naszych włosów oraz skóry.

Anti-pollution: co to jest?

To nic innego jak ochrona skóry i włosów przed smogiem. Mieszanka metali ciężkich i pyłów zawieszonych, o której w ostatnim czasie słyszymy coraz więcej, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i działa toksycznie na ludzką skórę i włosy. Przypomnijmy, że smog nie oszczędza nikogo.

Naturalne olejki, szczególnie te bogate w witaminy A, C i E powinny stać się postawą pielęgnacji bez względu na płeć czy wiek. Dodajmy jeszcze, że osoby mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich są najbardziej narażone na działanie szkodliwych substancji.

Jak smog wpływa na włosy? W tym przypadku wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Za sprawą smogu dochodzi do osłabienia osłonki włosa, całkowitego wyniszczenia wewnętrznych warstw, zwiększenia porowatości, a także nadmiernego przesuszenia i łamliwości.

Nie zapominajmy również o zmianach zachodzących w samej strukturze włosa, gdzie łojotok i stany zapalne to tylko nieliczne z pojawiających się problemów.

Jak działają kosmetyki anti-pollution?

Produkty takie posiadają wzmocnione działanie ochronne. Specjalistyczne substancje oraz składniki w nich zawarte skutecznie uniemożliwiają przenikanie do włosów szkodliwych czynników. Jakie są najważniejsze wskazania tej profilaktyki?

  • ochrona skóry głowy,
  • ochrona przed metalami ciężkimi,
  • dotlenienie włosów,
  • regeneracja i wzmocnienie,
  • detoks i oczyszczenie skalpu,

Jakich substancji szukać w kosmetykach?

Podstawę pielęgnacji stanowić powinny naturalne olejki bogate w witaminy A, C i E. Zbawienny wpływ na kondycje włosów ma również ocet (np. z pestek malin lub winogron).

W walce ze smogiem bardzo skuteczna okazuje się łagodząca alantoina oraz niacynamid. Bajkalskie zioła i indyjskie roślin zapobiegają nadprodukcji wolnych rodników, spowodowanych obecnością metali ciężkich.

Zobacz zdjęcia:

Smog: włosy

Podstawą jest właściwa pielęgnacja.

Smog: wlosy

Postaw na naturalną pielęgnację.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów