Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sławomir Peszko miał wypadek. ,,Pech mnie nie opuszcza”
Karol Osiński
Karol Osiński 13.03.2021 14:02

Sławomir Peszko miał wypadek. ,,Pech mnie nie opuszcza”

Sławomir Peszko
fot. instagram.com/slawomirpeszko

Były reprezentant Polski w piłkę nożną, Sławomir Peszko poinformował na Instagramie, że odniósł poważną kontuzję. Wcześniej piłkarza uprzedziło stowarzyszenie kibiców klubu Wieczysta Kraków, w którym obecnie występuje. Do wypadku doszło podczas sparingu Krakowskiego klubu z Popradem Muszyna. Lekarze stwierdzili złamanie kości śródręcza. Piłkarza czeka długa przerwa.

Kariera piłkarza nie należy do najdłuższych, jednak często bywa owocna i udana. O takim przebiegu lat bez wątpienia może mówić Sławomir Peszko, który mimo tego, że ma już 36-lat na karku dalej bawi się piłką, kopiąc w małopolskiej lidze okręgowej. Niestety z powodu kontuzji czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Sławomir Peszko kontuzja

O Sławomirze Peszce prawdopodobnie słyszał każdy fan footballu w Polsce. Popularny ,,Peszkin” niejednokrotnie dodawał uśmiechu na twarzy pasjonatom piłki kopanej, nie tylko z powodu sukcesów sportowych. O piłkarzu bywało głośno także dzięki jego wybrykom pozaboiskowym.

Równie głośno zrobiło się o Sławku teraz, jednak nie jest to powód do dumy, wręcz przeciwnie. Ten niezwykle charyzmatyczny piłkarz, który obecnie zarabia pieniądze na grze w niższych ligach odniósł poważną kontuzję ręki, która wykluczy go z występów na wiele tygodni.

Piłkarz dodał na Instagramie wpis, w którym poinformował o swojej kontuzji, jednak uprzedzili go kibice stowarzyszenia Wieczysta Kraków, którzy umieścili informację o jego absencji za pośrednictwem konta na Twitterze o nazwie Klub Przyjaciół Wieczystej Kraków:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niestety, mamy dla Was złe wieści! Sławomir Peszko okupił występ w ostatnim sparingu z Popradem Muszyna złamaniem ręki. Będzie pauzował minimum cztery tygodnie… – czytamy.

Sławomir Peszko odniósł poważny uraz

O wypadku Sławka Peszki wypowiedział się trener klubu Wieczysta Kraków, Przemysław Cecherz, który zacytowany przez portal sport.tvp.pl dokładnie opisał zajście i przebieg sytuacji. Okazuje się, że piłkarz początkowo nie wiedział, kiedy dokładnie doszło do urazu:
Do urazu doszło w kontakcie z przeciwnikiem, ale Sławek nawet sam nie wyłapał dokładnie momentu, w którym to się stało. Po kilku minutach zaczął się łapać za nadgarstek, a wieczorem ręka zaczęła puchnąć. W piątek pojawił się u lekarza i okazało się, że doszło do złamania kości śródręcza – czytamy.
Niedługo po tym sam zainteresowany opublikował na Instagramie smutne zdjęcie ze szpitala, w którym pozuje w maseczce oraz ręką umieszczoną w temblaku. Jego opis mówi nam jeszcze więcej niż zdjęcie:
Pech mnie nie opuszcza ..złamanie ręki które nie obejdzie się bez zabiegu – napisał wyraźnie zasmucony piłkarz.
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Zobacz zdjęcia:

Sławomir Peszko odniósł kontuzję.

Do zdarzenia doszło podczas jednego ze sparingów Wieczystej Kraków, w której piłkarz obecnie występuje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com, twitter.com