Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest siostra Piotra Żyły? Dorota Żyła też brała udział w mistrzostwach świata
Karol Osiński
Karol Osiński 28.02.2021 13:28

Kim jest siostra Piotra Żyły? Dorota Żyła też brała udział w mistrzostwach świata

Siostra Piotra Żyły
fot. instagram.com/piotr_zyla_official

Nasz świeżo upieczony mistrz świata w skokach narciarskich nie jest jedynym członkiem swojej rodziny, który startował w mistrzostwach świata. Siostra Piotra Żyły, Dorota Żyła próbowała swoich sił na arenie międzynarodowej w Snowboardzie, jednak dwukrotne złamanie nogi wykluczyło dalszą możliwość uprawiania przez nią sportu.

Powtarzająca się kontuzja sprawiła, że siostra Piotra Żyły musiała zakończyć swoją karierę sportową. Niedługo po tym zajęła się całkowicie czymś innym. Jednak na tym nie koniec niespodzianek, ponieważ to nie ostatnia osoba w ich rodzinie, która miała styczność ze sportami zimowymi.

Kim jest siostra Piotra Żyły?

Siostra Piotra Żyły, jest biologiem, a także byłą reprezentantką Polski w snowboardzie, który do momentu odniesienia poważnej kontuzji uprawiała wyczynowo. Szczyt jej kariery datuje się na drugą połowę lat 90., kiedy to regularnie startowała w Mistrzostwach Polski, które pozwoliły jej na rozwinięcie międzynarodowych skrzydeł.

Dorota Żyła uchodziła za niezwykle utalentowaną zawodniczkę. Jej doskonałe wyniki sprawiły, że trenerzy zadecydowali, iż jest odpowiednią osobą do reprezentowania Polski na mistrzostwach świata. U boku Jagny Marczułajtis z dumą nosiła herb naszego kraju na piersi.

Niestety jej kariera sportowa nie potrwała długo. Chociaż była bardzo dobrze zapowiadającą się zawodniczką, to przez dwukrotne złamanie nogi musiała przerwać jazdę na desce. O tej sytuacji wspomniała w rozmowie z Przeglądem Sportowym przed laty mama Piotra i Doroty, Ewa Żyła:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pierwszy wypadek był winą trenera, który nie zauważył, że urwała jej się klamra w butach. Dorota upadła, łamiąc kość strzałkową i piszczelową. Drugi raz połamała się w eliminacjach swojej konkurencji. Walnęła w śnieg, spojrzała tylko na nogę i krzyczała: Nie dotykajcie mnie! Wiem, co mi jest – czytamy.

Piotr Żyła rodzina

Rodzina Piotra Żyły od zawsze związana była ze sportami zimowymi. Piotr Żyła jest zdecydowanie najpopularniejszym jej reprezentantem, ale nie tylko on przynosił im dumę. Siostra Piotra Żyły, Dorota Żyła obecnie nie ma wiele wspólnego ze sportami zimowymi. Po odniesionych kontuzjach zajęła się pracą w laboratorium we Wrocławiu, jako biolożka.

Wiele lat temu babcia Piotra i Doroty amatorsko zajmowała się sportami zimowymi. Jej profesją były biegi narciarskie, jednak nie osiągała w nich wielkich sukcesów. Bardziej były to osiągnięcia regionalne.

Piotr Żyła ma dwoje dzieci: Jakuba i Karolinę, którzy niegdyś wyznali, że chcieliby podobnie, jak ich tata zostać skoczkami narciarskimi. Jego byłą małżonką, jest Justyna Żyła (z domu Lazar), która prywatnie jest siostrą cioteczną byłego mistrza świata, Adama Małysza.

Przypomnijmy, że wczoraj Piotr osiągnął największy sukces w swojej karierze sportowej. Zdobył tytuł mistrza świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Była małżonka złożyła mu gratulacje, jednak nie zrobiła tego publicznie, a na podłożu prywatnym. My także dołączamy się do gratulacji i życzymy dalszych wielkich sukcesów!

Zobacz wideo:

Siostra Piotra Żyły, Dorota uprawiała zawodowo snowboard. Na powyższym wideo możecie zobaczyć jeden z nielicznych, udzielonych przez nią wywiadów dla sportall.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2.pl