Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sąsiedzi Justyny Kowalczyk przerwali milczenie. To, co powiedzieli o niej i jej ukochanym dosłownie ściska za serce
Martyna Pałka
Martyna Pałka 20.05.2023 12:24

Sąsiedzi Justyny Kowalczyk przerwali milczenie. To, co powiedzieli o niej i jej ukochanym dosłownie ściska za serce

Justyna Kowalczyk
fot. Jerzy Opioła, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons; Instagram/@justyna.kowalczyk.tekieli

Justyna Kowalczyk pochodzi z niewielkiej wsi Kasina Wielka, leżącej w powiecie limanowskim w Małopolsce. Teraz mieszkańcy jej rodzinnej miejscowości zabrali głos w sprawie tragedii.

Sąsiedzi biegaczki narciarskiej pragną otoczyć ją ogromnym wsparciem i dać do zrozumienia, że zawsze, a zwłaszcza w tym trudnym okresie, może liczyć na ich pomoc.

Wielka tragedia Justyny Kowalczyk. Nie żyje jej ukochany mąż

17 maja 2023 roku zmarł ukochany mąż Justyny Kowalczyk - Kacper Tekieli. 38-letni alpinista oraz instruktor wspinaczki górskiej wybrał się w Alpy Szwajcarskie na zdobywanie szczytu Jungfrau. Niestety, mężczyzna zginął, podczas schodzenia ze szczytu, gdy porwała go osuwająca się lawina.

W Szwajcarii przebywała razem z nim właśnie jego ukochana żona oraz ich 1,5-roczny synek o imieniu Hugo. Teraz okazało się, że pogrążona w żałobie rodzina może liczyć na wsparcie sąsiadów sportsmenki.

Justyna Kowalczyk pokazała ostatnią wiadomość od Kacpra. Poruszająca treść

Justyna Kowalczyk pochodzi z niewielkiej miejscowości w Małopolsce

Biegaczka narciarska urodziła się w Limanowej, ale całe życie wychowywała się w leżącej niedaleko wsi Kasina Wielka. To właśnie tutaj wielokrotnie przemierzała szlaki, trenując do swoich zawodów sportowych.

Okazało się, że sąsiedzi sportsmenki, mimo tego, że nie wszyscy mieli okazję poznać ją osobiście, są jej wielkimi fanami i zawsze trzymają kciuki za jej sukcesy i powodzenia. Niestety, nie mieli oni szansy poznać jej męża, ale wiedzieli, że ich sąsiadka jest niesamowicie szczęśliwa u jego boku.

-Rzadko go tu widywaliśmy. Z uwagą śledzimy natomiast media społecznościowe Justyny. Widzieliśmy ich uśmiechy, wspólne wyprawy, wzajemne wsparcie, jakie sobie okazywali. Cieszyliśmy się, że jest to wspaniałe i szczęśliwe małżeństwo. Dlatego ciężko pogodzić się z tak okrutnym losem. Trudno znaleźć słowa jakiegokolwiek pocieszenia - opowiedział jeden z mieszkańców Kasiny Wielkiej w rozmowie z “Faktem”.

 

Sąsiedzi Justyny Kowalczyk pragną okazać jej wsparcie

Teraz gdy sportsmenka przeżywa ogromną rodzinną tragedię, wszyscy jej sąsiedzi chcą otoczyć ją opieką i wsparciem. Pomimo tego, że nie wszyscy znają ją osobiście, każdy z mieszkańców wie, jak ogromna jest to strata i chce służyć jej pomocą.

-Justyna jest dla nas bohaterką. Teraz gdy straciła swojego ukochanego męża, pragniemy jej dać silne wsparcie. Chcemy ją wesprzeć tak, jak umiemy i możemy. Jesteśmy z nią myślami i sercem - wyznał mieszkający tam pan Mariusz podczas rozmowy z dziennikiem.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Fakt.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania